Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Transhumānisms
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Nākamā

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Filosofija
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
Gnidrologs
Lielrunātājs

Dzimums: Dzimums:Vīrietis
Vecums: 34
Pievienojies: 18/03/2008
Ziņojumi: 2660
Cepumi: +86/–28
Atrašanās: kūrortpilsēta

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 20:16   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
mūs joprojām "tur važās" miljoniem gadu vecas automātisku uzvedības paternu programmas

Kas ir slikti jo? Jo ir alternatīva? Kāda? Tu turpini izvairīties no konkrētu evidenču vezuma uzrādīšanas, bet taisi tukšu demagoģiju par to kā ir kaut kāds abstrakts racionāls prāts, kas var koordinēt cilvēka kognitīvās funkcijas bez pārējām, ''zemākajām'' komponentēm, saglabājot status quo.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
mindbound
Kārtībnieks

Vecums: 30
Pievienojies: 03/08/2007
Ziņojumi: 4794
Cepumi: +91/–47
Atrašanās: N/A

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 20:28   Atbildēt ar citātu

Šādu alternatīvu meklēšana tad arī ir viens no transhumānisma uzdevumiem.

Kas attiecas uz eksperimentālu evidenci, tad līdz tādai gan man, gan Tev vienkārši būs jāpagaida - līdz iespējai eksperimentēt ar digitizētām smadzeņu kopijām. Tas, kas ir šobrīd, ir augošs novērojumos iegūtas evidences apjoms par labu tam, ka prātu un apziņu ģenerē konkrētas sistēmas pieres garozā un tai piesaistītajos kodolos, un ka to darbība ir pārsteidzoši autonoma attiecībā pret daudziem citiem smadzeņu reģioniem.

Lūdzu beigt offtopiku. Ar konkrētiem pētījumiem par smadzeņu modularitāti var iepazīties speciālajā literatūrā.

RavenX
Daudzrunātājs

Pievienojies: 20/01/2009
Ziņojumi: 999
Cepumi: +26/–2

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 20:39   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
RavenX: Prefrontālā lobotomija iznīcina saites starp pieres garozu un talāmu, pārraujot vienu no divām reentry cilpām, kuru sinhronizēta darbība, šķiet, ir apziņas un, by extension, gribas pamatā. Neesmu iedziļinājies lobotomijas seku neirozinātniskajā aspektā, taču varētu būt, ka tieši traucētas kortikotalāmiskās un netraucētas kortikohipokampālās komunikācijas (un to abu traucētas savstarpējas sinhronizācijas) rezultātā rodas traucējumi lēmumu izpildes mehānismos. Katrā ziņā, inference un citi racionālā prāta mehānismi ir lokalizēti pašā pieres garozā, līdz ar to lobotomija tipiskā gadījumā tos skar minimāli.

Secinājumi? Arī Gnidrologa minētā depresija, līdzīgi šim, faktiski raksturo stāvokli, kad prāta darbība ir maz traucēta, bet dziņas gan, un tas pamatīgi traucē dzīvot.

Citāts:
Smadzeņu darbības modularitāte ir neirozinātnē universāli akceptēta

Teiksim, ātrs Google search rāda ko citu:
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=a-new-phrenology

Bija gadījies dzidrēt, ka tā tieši ir open research problem prāta / apziņas filozofijā utml. (Bet linkotais raksts ir tieši par neirozinātni, ja kas.)
Atgriezties augšā
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 20:51   Atbildēt ar citātu

Tas raksts vēršas pamatā pret neiropseidozinātni, pret apgalvojumiem par "peļņas", "reliģijas" un tamlīdzīgu abstraktu konceptu "centriem" smadzenēs.

Tajās, tiesa, eksistē arī vāji specializētas struktūras un tādas, kurām ir vesels funkciju spektrs (kā tas ir ar talāmu vai, ironiskā kārtā daudziem pieres garozas reģioniem), taču tas, ka smadzenēs funkcionalitāte ir lokalizēta, ir tiešām labi zināms un pārbaudīts fakts.

RavenX
Daudzrunātājs

Pievienojies: 20/01/2009
Ziņojumi: 999
Cepumi: +26/–2

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 21:00   Atbildēt ar citātu

zibspuldze uzrakstīja:
Man ir palaimējies piekopt nesaspringtu ikdienu, ko es aizpildu ar longailendiem, kubām librēm, dīkdienības un nekā nedarīšanu un man tā Ļoti patīk. "Ar prātu" saprotu, ka vajadzētu būt darbelīgai, aktīvai un citādi pareizai (kultūras standarts), bet mani tas nesaista. Tikai šādā reflektējošā, pašregulējošā nozīmē prāts kaut ko spelē cilvēka dzīvē. Vai praktiskai shēmošanai un kalklēšanai, atmiņas nešanai un viss. Citādi visu nosaka "ne prāts", tb kas nav paša cilvēka varā un kontrolē. Tā, ka nevajag ļa ļa.

Tu gan laikam būsi ieķērusi kādu kokču par daudz, pirms rakstīju šo te grin
Pārformulēšu. Brīvā griba. Tātad sanāk tā, ka tomēr ir gan "augstākas kārtas" vēlmes, kuras it kā nāk no prāta, gan zemākas kārtas vēlmes, kuras it kā nāk no t.s. dzīvnieciskajiem instinktiem.
Tu saki, ka otrā veida vēlmes ir spēcīgākas, kā pamatojumu izvirzot apstākli, ka šobrīd to apmierināšana vada tavu dzīvi un tu tādu situāciju atzīsti par labu esam.

Bet man ir aizdomas, ka arī cilvēks, kurš ļautos tādam sabiedrības spiedienam vai "kultūras standartam" noteikt viņa dzīvi varētu justies tikpat labi. (Lepošanās ar sevi tādā gadījumā izpaustos kā: "Skat, kā es visādas tur zemās vēlmes pārvaru un kāds "darbelīgs" esmu!" grin)
Tāpat kā tu jūties izvēlējusies "nepaļauties uz prātu", viņš justos izvēlējies "paļauties uz prātu". Es vismaz justos atbildīgs par savu rīcību jebkurā gadījumā, pat ja man būtu bijis grūti izšķirties, rīkoties vienādi vai otrādi. Cilvēki jūtas rīkojamies brīvi, ja vien viņus neaizkavē ārēji šķēršļi ("salauzu kāju" vai "mamma nelaida"). Pat tad, ja pakļaujās kaut kā spiedienam. Fakts, ka jūti vajadzību racionalizēt savu uzvedību (ja jūti grin) diskusijās interneta forumā, norāda, ka arī tu ņem vērā arī sava prāta viedokli, ne tikai instinktu.
Atgriezties augšā
zibspuldze
Runātājs

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 33
Pievienojies: 14/10/2011
Ziņojumi: 121
Cepumi: +7/–6
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 22:33   Atbildēt ar citātu

Ravenx, kaut ko būsi ielasijis manā tekstā šķībi

Es nekad neesmu "izvēlējusies" nepaļauties uz prātu. Ko tas vispār nozīmē un kā tas vispār iespējams?
Es paļaujos uz empīriku; ko tu man pārmet - īsti nesapratu.

Principā nekādu h+ nevajag šajā ziņā. Vajag depresīvu, apātiksu cilveku, kam viss diezgan ph un ar ķīmiju vai elektrodiem stimulēt smadzeņu zonas, kas kolbasī uz noteiktu funkciju veikšanu - tusēt laboratorijā un šiverēt kolbas. Daudz ātrāk un lētāk.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
Gnidrologs
Lielrunātājs

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 22:57   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
pļukt

Un tik ilgi vajadzēja pļūtīt tukšu kaku, līdz beidzot atzīt, ka tev nav nekādu evidenču saviem kleimiem. Laughing
Atgriezties augšā
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 23:11   Atbildēt ar citātu

WTF? Vai nu Tu vispāri neskenē to, ko es rakstu, vai arī vienkārši Tev laiks iet gulēt.

mindbound uzrakstīja:
Tas, kas ir šobrīd, ir augošs novērojumos iegūtas evidences apjoms par labu tam, ka prātu un apziņu ģenerē konkrētas sistēmas pieres garozā un tai piesaistītajos kodolos, un ka to darbība ir pārsteidzoši autonoma attiecībā pret daudziem citiem smadzeņu reģioniem.
Novērojums sava interaktivitātes trūkuma dēļ, protams, mēdz būt mazāk informatīvs par eksperimentu, taču smadzeņu funkciju lokalizācijas fakts tiešām ir neirozinātnes mazais vienreizviens, teju vai šīs disciplīnas izejas pozīcija.

Gnidrologs
Lielrunātājs

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 23:24   Atbildēt ar citātu

Lolwut? Kur tad bija tava evidence ''griba izriet no racionalitātes''? Fuck, es šo jautājumu laikam jau kādu *** reizi atkārtoju.
Atgriezties augšā
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Tr 23 Nov, 2011 23:30   Atbildēt ar citātu

Griba rodas no prāta (vai, izsakoties neirozinātnes terminos, gribas "sajūtu" ģenerē augstākās kārtas kognitīvie procesi pieres garozā un tās atgriezeniskajās saitēs). Racionalitāte, kā jau esmu sacījis n-tās reizes, nav kaut kas innately pertaining to mind, to, tāpat, kā lasīšanu, rakstīšanu un rēķināšanu, ir jāiemācās.

Gnidrologs
Lielrunātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 24 Nov, 2011 07:31   Atbildēt ar citātu

You don't get it do ya? Kur ir faking pierādījums, ka griba rodas racionālu prātuļojumu rezultātā? Tas, ka tā atrodas prātā (doh) es kaut kā neapšaubu mkay. Ja racionalitāte ir jāiemācās, tad arī dziņas jāiemācās, tā sanāk? Kamēr esi jauns, tāmēr eksistē kā apātisks dārzenis, bet tad tevi apmāca racionalitātē un tu sāc visko gribēt. Confused
Atgriezties augšā
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 24 Nov, 2011 10:09   Atbildēt ar citātu

Tieši kur un kad es būtu apgalvojis, ka griba izriet no racionalitātes? Viss, ko es esmu šeit gribas sakarā izteicies, ir par to, ka instinktīvie mehānismi tās darbināšanā nepiedalās.

Neanderthalis
Parunātājs

Pievienojies: 19/10/2011
Ziņojumi: 58
Cepumi: +4/–1
Atrašanās: Mordora

PaziņojumsZiņots: Ce 24 Nov, 2011 12:39   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
instinktīvie mehānismi tās darbināšanā nepiedalās.

Taisnība. Instinkti gribas darbināšanā tieši nepiedalās. Tie pakārto smadzenes (augstākās kārtas kognitīvos procesus pieres garozā un tās atgriezeniskajās saitēs) sevis realizēšanai. Attiecīgi, šobrīd paceļot pie mutes roku ar tajā esošo sviestmaizi, tu neapzināti veic procesu, ko ierosinājis instinkts, atbildīgs par barošanos.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Sūtīt e-pastu  
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 24 Nov, 2011 13:34   Atbildēt ar citātu

Daļā gadījumu tā tas tiešām ir, taču es to jau aplūkoju pie "winner takes all" konkurences neironu tīklos. Fascinējoši ir tas, ka šos gadījumus ir iespējams atpazīt savā domāšanā|rīcībā, veicot sava veida smadzeņu stack trace. Proti, kaut arī integrācija kopējā kognitīvajā output'ā rada sajūtu, ka arī šādi gadījumi ir apzināti pieņemti, to kauzālās virknes tipiski ir ļoti īsas un, sekojot tām, tās parasti noved pie "gut feelings" līmeņa, kas apzināti pieņemtiem lēmumiem nav raksturīgi.

Thus you will know them amongst others. Un, kad paterns ir ticis atpazīts, paveras iespējas mēģināt to kontrolēt.

Gnidrologs
Lielrunātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 24 Nov, 2011 16:16   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
Tieši kur un kad es būtu apgalvojis, ka griba izriet no racionalitātes? Viss, ko es esmu šeit gribas sakarā izteicies, ir par to, ka instinktīvie mehānismi tās darbināšanā nepiedalās.

Loģiski, ka izvēli iet studēt fiziku vai ģeoloģiju neizriet no basic vēlmēm, taču pati tieksme pēc jaunas informācijas apgūšanas ir evolucionējis treits, kura esību var datēt atpakaļ līdz pirmajiem primātiem, kas paņēma rokā mietu, lai nodauzītu no koka zara banānu. Par dažādiem kazuāliem lēmumiem es nemaz nenoliedzu, ka tie tiek pieņemti, balstoties uz situācijas loģikas, taču pastāv aprioras vēlmes, kas ir imprintētas cilvēka verī dabā. Var tos nesaukt par instinktiem, ja tik ļoti nepatīk. Es vienkārši nezinu labāku latviešu vārdu šīm primārajām cilvēka tieksmēm, kas pastāv vai nepastāv neatkarīgi no reason & logic.
Atgriezties augšā
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Filosofija Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Nākamā
36 no 37 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2018