Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Kā black metāls ietekmē tavu raksturu?
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3, 4  Nākamā

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Metāls -> Death, Black, Epic Black, Viking, Battle
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
infernal nymphet
Viesis

PaziņojumsZiņots: Pk 30 Jan, 2009 23:28   Atbildēt ar citātu

es kļūstu, neteiksim, agresīva, bet ļoti uzvilkta. patīk izlādēties un lādēties pie black metal.
nekad tā pilnībā neesmu pievērsusies bm, bet nu tā drīzāk periodiem.. vai arī atsevišķās situācijās.
bm izpurina iekšas aktīvi. izplosos un viss ir normālā stāvoklī.
piemēram, doom mērdē un mērdē. līdz... vai nu nomērdē vai pāriet.
Atgriezties augšā

Lēdija Narcis
Mazrunātājs

Vecums: 29
Pievienojies: 12/10/2008
Ziņojumi: 39
Cepumi: +2
Atrašanās: Vampīru pelni

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 00:48   Atbildēt ar citātu

Es blekmetālu gandrīz neklausos. Reiz, kad atklāju, ka mans gaumes lauciņš ir gotiskais un simfoniskais metāls, un tādā garā, mani vilka uzmeklēt kaut ko smagāku. Es nonācu pie secinājuma, ka blekmetāls vienkārši nespēj būt sirdsmūzika. Man, piemēram, blekmetāls uzdzen miegu. Un es iedomājos, ka laikam man patīk dziedoši vokāli un daudzveidīgāks muzikālais izpildījums, kas aiziet kaut kur dziļāk, nevis paliek blīkšķēdams pie ausīm.

Man patīk tā sajūta, ko dāvā blekmetāls. Kā radīts, lai mežonīgi vārtītos, lēkātu, juktu prātā, dedzinātu brāļus, zaimotu, drāztos vicinātu ģitāru (jo man nav zobena), noreibtu un aurotu. Bet vienveidība kaitina. Un kaitina arī, ja brāļi lauž durvis un līdzīgi bleķa vokālistam kliedz: sadedzini savu mūzikas kasti!

Teksti ir brīnišķīgi, ja blekmetāla klausītājs ir gana izvēlīgs, bet skanējums tomēr ir svarīgāks. Moonspell - Wolfheart ir lielisks tekstu un skanējuma jomā. Nu bet tas laikam gan nav īsti tīrais blekmetāls, ja jau man tik ļoti tīk.

Cita lieta ir blekmetāla klausītāji. Vai es vienkārši esmu satikusi tikai tos nodauzītākos.

Moonspell - An erotic alchemy
nazguls
Runātājs

Dzimums: Dzimums:Vīrietis

Pievienojies: 15/05/2007
Ziņojumi: 403
Cepumi: +6/–2
Atrašanās: Tevi tas interesē ?

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 10:16   Atbildēt ar citātu

Neietekmē, vismaz svarīgi lēmumi nav pieņemti mūzikas iespaidā.

Exorcist
Dižrunātājs

Vecums: 35
Pievienojies: 03/04/2006
Ziņojumi: 6258
Cepumi: +76/–8
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 10:23   Atbildēt ar citātu

Lēdija Narcis, Tu runā tā, it kā viss bleķis iz visas pasaules būtu vienāds...
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Sūtīt e-pastu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
dmd
Dižrunātājs

Vecums: 34
Pievienojies: 06/05/2006
Ziņojumi: 5715
Cepumi: +74/–7
Atrašanās: Liepāja

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 11:04   Atbildēt ar citātu

vaitad nav?

Exorcist
Dižrunātājs

Vecums: 35
Pievienojies: 03/04/2006
Ziņojumi: 6258
Cepumi: +76/–8
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 11:18   Atbildēt ar citātu

Em, noliec blakus Nokturnal Mortum, Aborym, Stillhet, Blut Aus Nord, Wolok, Behexen, Carpathian Forest, Diabolical Masquerade, Ancient Ceremony, Luna Field, Tulus un pajautā vēlreiz.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Sūtīt e-pastu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
BladeOfDarkness
Lielrunātājs

Pievienojies: 31/08/2007
Ziņojumi: 2967
Cepumi: +99/–3
Atrašanās: Alustestā

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 11:57   Atbildēt ar citātu

Ja par to runā domājot par klasisko Black Metal, tad Lēdijai ir taisnība, bet ja analoģiski izplūdušajam Gothic vai Viking/Pagan, tad nē. Turklāt otrajā gadījumā sanāk, ka es visai daudzko no Black esmu dzirdējis. Ārprāc.

subgrade
Lielrunātājs

Pievienojies: 23/05/2006
Ziņojumi: 2851
Cepumi: +30/–1
Atrašanās: iekšā

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 16:58   Atbildēt ar citātu

Ja skatās pēc šauriem un ļoti konkrētiem stilistiskiem rāmjiem, tad par jebkuru mūzikas subžanru var teikt, ka tas viss izklausās vienādi.

Citāts:
...blekmetāls. Kā radīts, lai mežonīgi vārtītos, lēkātu, juktu prātā, dedzinātu brāļus, zaimotu, drāztos vicinātu ģitāru (jo man nav zobena), noreibtu un aurotu. Bet vienveidība kaitina. Un kaitina arī, ja brāļi lauž durvis un līdzīgi bleķa vokālistam kliedz: sadedzini savu mūzikas kasti!

Ja Tevi dedzinātu, gan jau ne tā vien kliegtu.

Amhran
Daudzrunātājs

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 24
Pievienojies: 10/11/2008
Ziņojumi: 542
Cepumi: +8
Atrašanās: Laikam savā Mežā.

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 17:44   Atbildēt ar citātu

mūzika mani daudz neietekmē. vismaz ne rakstura ziņā. mūzika tiek pieskaņota noskaņojumam, nevis noskaņojums mūzikai. ja kādreiz uznāk agresijas un egoisma lēkme, pilnīgi iespējams,ka tobrīd es ieslēgšu tieši black metal. bet nu nebūs jau ta, ka es sākumā ieslēgšu to mūziku un tas mainītu manu tā brīža attieksmi. varbūt vienīgi caur tām dziesmās izteiktajām tēmām nonāku pie spriedumiem, pie kuriem citādi nekad nenonāktu,bet tas jau tikai nāk par labu reizēm-padomāt kādas tumšākas domas
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
Lēdija Narcis
Mazrunātājs

Vecums: 29
Pievienojies: 12/10/2008
Ziņojumi: 39
Cepumi: +2
Atrašanās: Vampīru pelni

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 19:19   Atbildēt ar citātu

Nē gan, es nevaru apgalvot ne mazākajā mērā, ka viss black metal ir vienāds. Un to es arī neesmu teikusi. Man šķiet, es sacīju, ka manai gaumei tīrs black metāls nav gana daudzveidīgs. Bet laikam gan tas paskanēja, kā: viss blekmetāls ir vienāds. Varbūt, ja es klausītos šo gana bieži un ļoti, tad saskatītu tur vairāk daudzveidības. Bet laikam es atturēšos.
Black ar gothic, symphonic vai folk piejaukumiem tiek biežāk laists ausīs. Līdz ar to patīkamāks.

Citāts:
Ja Tevi dedzinātu, gan jau ne tā vien kliegtu.

Ojā, es nepalaistu garām iespēju tad sevi kaut kā iemūžināt, lai mani nesadegušie brāļi varētu no maniem aurojumiem sameistarot labu bleķi.

Satyricon - Mother North
Aurelija
Runātājs

Vecums: 25
Pievienojies: 06/01/2009
Ziņojumi: 344
Cepumi: +7/–1
Atrašanās: Uz salas.

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 19:56   Atbildēt ar citātu

Black Metal manu raksturu ietekmē tādā ziņā, kad es to klausos, man gribās vairāk mācīties un darboties, tātad ietekmē pozitīvi. Wink
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
e-maniac
Lielrunātājs

Vecums: 26
Pievienojies: 18/02/2007
Ziņojumi: 1687
Cepumi: +21

PaziņojumsZiņots: O 03 Feb, 2009 23:49   Atbildēt ar citātu

slovjanin uzrakstīja:
Black Metal atspoguļo tikai satanismu....nekādi "burzumi" .."satyriconi" nav BM. Tā pat kā paganisms un pārējas dzivilīgas ideoloģījas.

Whahahah, this made my day. Laughing

Man prieks, ka šeit neko iepriekš neesmu ierakstījusi, citādi balstoties uz visām muļķībām, nāktos smiet un pārlabot ierakstu. Būtībā man te nav ko rakstīt - nez vai Black Metal kā žanrs mani kaut kā ietekmējis. Tas, ka patīk - fakts, taču tieši tā kā artemzija kaut kad sen, sen atpakaļ šeit izteicās - uz nekādu baznīcu dedzināšanu nevelk. Mūzika ir māksla, nevis tukša smadzeņu skalošana ar domu, ka "nu mēs tevi pievērsīsim sātanismam".
Bet vispār, sāku ar tādu pavieglu simfonisko bleķi; tagad jau tas ievirzījies citā, pat vēl patīkamākā gultnē, pateicoties tam, ka redzu, kas apkārt notiek. Tai pašā laikā varu teikt lielu paldies Pogai (kura to, šķiet, nezina) par iedvesmu tieši šai lauciņā.
Atgriezties augšā
subgrade
Lielrunātājs

PaziņojumsZiņots: Tr 04 Feb, 2009 12:58   Atbildēt ar citātu

e-maniac uzrakstīja:
Mūzika ir māksla, nevis tukša smadzeņu skalošana ar domu, ka "nu mēs tevi pievērsīsim sātanismam".

Tā vis gluži nav, diemžēl, vai par laimi. Mūzikai ir liels spēks savdabīgi ietekmēt smadzeņu darbību, kas gan vēl ne tuvu nav izpētīts, kā un kāpēc. Par to var pārliecināties, piemēram, palasoties, ka lielākā daļa attiecīgā tēmā rakstījušo nespēj iztikt bez mūzikas, un kaut vai šīs pašas tēmas eksistence arī par to liecina.

Liela, domājams, lielākā daļa mūzikas tiešām ir pamatā māksla, tomēr, augstākminētā iemesla dēļ, to ir ļoti parocīgi izmantot smadzeņu skalošanai. Kā domā, kāpēc baznīcās ir tik laba akustika, tik efektīgs instruments kā ērģeles un principā neviens dievkalpojums nav iedomājams bez mūzikas? Mūzika principā var darboties kā datu nesējs, kurā iespējams ievietot vajadzīgo mesidžu.Protams, kā jau daždien ar smadzeņu skalošanu, jo mazāk to ir, jo vieglāk skalot, un pārliecināts cilvēks ar gana stipru domātspēju šo blakusefektu var arī nejust.

e-maniac
Lielrunātājs

Vecums: 26
Pievienojies: 18/02/2007
Ziņojumi: 1687
Cepumi: +21

PaziņojumsZiņots: Tr 04 Feb, 2009 14:03   Atbildēt ar citātu

Ja neskaita to savdabīgo atkarību no mūzikas, mūziķi taču nedomā, ka nu ar savu jauno albumu varēs ietekmēt (t.i. burtiski pievērst kaut kam) savus klausītājus. Pievērst savai mūzikai un lirikām - jā, bet nez vai ar domu, ka pēc tam cilvēki ies un atbalstīs/noliegs visu to, kas tur izteikts.
Protams, mūzika spēj ietekmēt - to nemaz netaisos noliegt. Baznīca arī bez šīs mūzikas spēj cilvēkiem iegalvot zilus brīnumus, tas, ka viņi sapratuši, ka mūzika ir stimulējošs faktors, ir visnotaļ apsveicami.
Atgriezties augšā
subgrade
Lielrunātājs

PaziņojumsZiņots: Tr 04 Feb, 2009 16:34   Atbildēt ar citātu

Citāts:
Pievērst savai mūzikai un lirikām - jā, bet nez vai ar domu, ka pēc tam cilvēki ies un atbalstīs/noliegs visu to, kas tur izteikts.

Lirikās ietvertās idejas atbalstīšana vai aizdomāšanās par tēmu/izprašana taču ir vienīgais iemesls, kāpēc būtu vērts cilvēkus tām lirikām pievērst. Protams, visai retos gadījumos ir runa par burtisku izpratni, lielākoties jau tā ir metafora un māksliniecisks pārspīlējums. Tas attiecas arī uz gadījumiem, kad teksta autors it kā tikai izklāsta savas domas un sajūtas - bet arī to cilvēki apzināti vai neapzināti dara, lai atrastu dzirdīgas ausis.

<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Metāls -> Death, Black, Epic Black, Viking, Battle Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3, 4  Nākamā
3 no 4 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2018