Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Kā black metāls ietekmē tavu raksturu?
Aiziet uz lapu 1, 2, 3, 4  Nākamā

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Metāls -> Death, Black, Epic Black, Viking, Battle
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
Ulmis
Mazā sadiste

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 30
Pievienojies: 10/04/2006
Ziņojumi: 1120
Cepumi: +6
Atrašanās: zem grīdas

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 17:21   Atbildēt ar citātu

Black metāla aizsākumi meklējami 80.gados un nevienam no jums nebūs svešas tādas grupas kā Venom,Bathory un Celtic Frost.Tātad mans nodoms ir noskaidrot kā šī mūzika ietekmē jūsu raksturu.Kā jau zināms Black metāls vienmēr ir cilvēkos izraisījis kritiku,jo tā pamatdomā tiek ietverta anti-kristietība,materiālisms,cilvēknīšana un dažreiz pat rasisms un nacionālisms.Lielākais daudzums Black metal mūziķu ir stipri vienpaši,kritiski pret reliģiju un ir individuālisma un saprātīga egoisma piekritēji.Cik daudz no tā visa ir jūsos?
Teksti vairāk ņemti no Satanistu,Pagānu un Mistikas tēmām,kuras zaimo kristietību. Tekstos tiek cildināta vēsums,vienaldzība,bēdas,neizprotamais,mežs un cita Eiropas pilsētu vide, kas atgādina par Black metāla pirmsākumiem Skandināvijā.
Black metāls protams arī iedalās sīkāk,un ir arī tādas black metal formas kā kristietiskais black metāls,kas apgāž visu tā jēgu,bet ne par to šoreiz..
Tātad-egoisms,cilvēknīšana,vientulība,vēsums,nihilisms,utt.Cik ļoti black metāls jūsos ir pastiprinājis šīs īpašības?
Vai var apgāst šo teoriju,ka mūzika ietekmē vai tomēr tā ir patiesa?Black-garīgi spēcīgāks,piesātinātāks?Ietekmējošāks?
Un kā ir ar Jums,kuru Black metal veidu izvēlaties biežāk?Old-school vai arī norvēģu vairāk?Ir novērots,ka Latvijā vairāk atzinību gūst tādi monstri kā Myhem,Burzum,Darktrone,Immortal,utt.
Un,ja jūsu starpā ir kāds,kas sevi dēvē par Latvijas true-bleķeriem,pamatojiet,kapēc,jo black tomēr ir apakšnovirziens.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
lostdreams
Runātājs

Pievienojies: 12/02/2007
Ziņojumi: 347
Cepumi: –3

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 17:46   Atbildēt ar citātu

Klausījos tikai Black Sabbath... tas man patika.
It īpaši dziesma die young. Bet nekādu negatīvu ietekmi uz mani neatstāja. Kā biju es, tā paliku. Smile

forger
Viesis

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 18:00   Atbildēt ar citātu

Neuzskatu sevi par trū vai netrū(īpaši tagad, kad to vārdu kabina bezjēgas visai drazai klāt visi kam nav slinkums), jo man vienkārši tas nav aktuāli gadus 10 vismaz, kaut arī klausos praktiski tikai bleku un atvasinājumus ar desu (ja iet runa par baudas gūšanu no mūzikas un nopietnu klausīšanos - nevis fonā uzliec un joņo apkārt citu darīdams, visi pārējie stili ir labi fonam vai īslaicīgiem garastāvokļa uzplaiksnījumiem).

No bleka var noraut jumtu, un es ļoti labi saprotu visu to šizu kas notiek ap bleku - pats biju nedaudz uzsēdies par daudz blekam un sāku just sekas - cilvēku smadzenes nereti neiztur to+ja pierēķina alkoholu un narkotikas, tad jumts smuki brauc prom, tāpēc nevaig pārspīlēt, vajag atšķaidīt ar citiem stiliem(vismaz man), bet vispār jā, vientulība ir laba lietu, nīst nevienu nav jēgas, lai paši mokās, egoisms saprātīgās devās ir laba lieta, bleks man ļoti labi izsūc visu negatīvo, tā kā pāri paliek tikai balts un pūkains radījums Rolling Eyes

un katram blekam sava odziņa, gan old school, modernajam, gan norvēģu, franču, amerikāņu, čehu, poļu, krievu, japāņu utt. - visur var atrast grupas kas spēs nonest jumtu vai tieši otrādi, savaldzināt ar savu daili, un ja man prasa tad tie monstri man nekad nav patikuši, visi fanoja tikai par tiem a man interesēja dziļāk ierakties un paskatīties kas tur darās.
Atgriezties augšā

Ulmis
Mazā sadiste

Pievienojies: 10/04/2006
Ziņojumi: 1120
Cepumi: +6
Atrašanās: zem grīdas

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 18:24   Atbildēt ar citātu

Paldies par viedokli.
Par slikto emociju izsūkšanu pilnībā piekrītu.Beidzot vēl kāds cilvēks ar līdzīgu viedokli,kas spēj novērtēt arī Bleķa atmosfēriskumu un dziļumu.
Manuprāt black ir emocionāli stipru cilvēku mūzika.Visi tie daudzie cilvēciņi,kas apkārušies ar desmitiem kilogramu bleķa un bļauj.ka sātans valdīs ir galīgi garām.viņi izsūc jēgu šim žanram un padara to seklu.Istenībā pēc mana novērojuma šie cilvēki ir, kā cilvēki mēdz dēvēt"pareizie",un mēģina kompensēt un līdzsvarot sevī arī ko no sliktā tēla,bet ja es tā sākšu analizēt aizvilks uz psiholoģijas sadaļu.
Katrā gad.gaidīšu viedokļus,lai varam izvilkt kādas kopsakarības starp to kāpēc klausamies un vai tikai klausamies.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
Poga
Kaste

Pievienojies: 30/05/2007
Ziņojumi: 2170
Cepumi: +53/–13
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 18:52   Atbildēt ar citātu

es reiz pati spēlēju black grupā, vai teiksim black atvasinājuma stilu. ja mēs šobrīd atmetam tīri muzikālo iespaidošanos un koncentrējamies tikai uz psiholoģisko aspektu, tad es labprāt dalīšos pieredzē.

grupā bijām ar nacionālu un mitoloģisku piesitienu. telpa arī diezgan šarmanta - ļoti augsti, pelēki griesti un sienas un tikai mazs vēdināmlodziņš pašā tālākajā stūrī.
svečturi, gāzmaskas, mūsu pašu zīmējumi pie sienām, nākam un ejam kad gribam - beigās bij ari ledusskapis alum un sviestmaizēm. tā bij veca fabrikas ēka. nereti es tur devos viena pati, lai pilnīgi netraucēti darbotos savā lauciņā, rūpīgi visu sarakstītu un kārtīgi iemācītos spēlēt sinti. arī pa naktīm tur paliku. bija cd atskaņotājs un pilnīga brīvība trokšņošanas ziņā. protams, visbiežāk mēs tur atradāmies visa grupa kopā - runājām un apspriedām visādas interesantas lietas - pat vairāku stundu garumā, māžojāmies, vīrieši ar zobeniem mahājās vai arī poētiski koriģēja dziesmu tekstus. dzērām, jā. kāšus pīpējām, jā. ripas ēdām, jā. un tad devāmies laukā ar tādu kārtīgi uzfrišinātu pārliecību, ka esam karaļi un viss, ko redzam, pieder tieši mums. visi kopā dažreiz itin agresīvi uzvedāmies koncertos, tikām mesti laukā un aizmesti aiz 3mēnešu karantīnas strīpas.
mēs visvairāk guvām bravurīgu noskaņojumu klausoties Immortal, Enslaved, Finntroll uc. principā skandināvu black.
protams, kā jau pie attiecīgā stila piederīga inteliģenta būtne, es nemaz ar nemahājos ar zobeniem. es tā vietā daudz labprātāk ķēros un ar fanātisku interesi izlasīju Lords Of Chaos- lūk tā grāmata parādija man otru pusi aiz stereotipiem. zināt, ka cilvēki ziemeļos ārdās savas pārliecības vārdā - lūk tas gan mani sāka vedināt uz visādām varoņ fantāzijām par reālu cilvēku apkaušanu.

jā, psiholoģiskais mani aizrāva - it īpaši, kad biedri un draugi tikai vedina uz extrēmām izdaribām un labprāt atbalsta fizisku agresiju pret visādiem zemākas rases cilvēciņiem. un protams, protams, ka jāatceras par visam toksiskajiem palīglīdzekļiem, kas tika diezgan neskopi pielietoti gan ikdienā, gan mūsu pašu īpašajos rituālveidīgajos svētkos.

Zipaks
Viesis

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 19:15   Atbildēt ar citātu

Njā, man vienmēr licies ka tie cilvēki kas tai bleķī ieurbušies ir tādi, maigi sakot dīvaini.

Pašam nu galīgi neiet pie sirds tas tīrais bleķis... bet melodic black gan makten tīk, jo īpaši pēdējā laikā. Tieši tā depresivitāte piesaista, kā arī speciāli meklēju tādas grupas kur teksti ir nomācoši. Protams tas atstāj diezgan lielu iespaidu uz garastāvokli. Kā arī pastiprinās vienaldzīgums pret dzīvi.

Dziesmas par sātanismu un citām drazām ar nav metamas zemē.
I AM THE SUPERSATAN BIG BLOCK INSTEAD OF BALLS
YOUR FEAR IS GASOLINE A SUPERNATURAL DEATHMACHINE
I AM THE RACING HATE 666 MY LICENSE PLATE
SO FUCK YOU ALL

Šādi teksti pat uzlabo garīgo Twisted Evil
Atgriezties augšā

forger
Viesis

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 19:19   Atbildēt ar citātu

vienīgi ar to negatīvisma izsūkšanu jāuzmanās, jo kad nekā negatīva nav palicis, tad bleks smuki tevī sadzen to milzīgos daudzumos un ļoti ātri, tāpēc man arī problēmas sāka rasties, bet tad es atsāku klausīties visu pārējo un bleku tikai nelielās devās, bet efekts bija milzīgs, pierast pie kaut kā viena nevajag, tad zūd šarms un spēja to novērtēt, zinu ka daudzi mūziķi nemaz neklausās daudz ko citi ražo, jo tas ietekmē gribot negribot, bet katram sava pieeja tai lietai.

un pozeri ir visur, un būs, da lai jau krāmējas un ņemas, bez tā tāpatās nevar un arī neiztiek neviens stils Wink

Trimonium-Son of a Blizzard
Atgriezties augšā

spirts
Viesis

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 19:46   Atbildēt ar citātu

klausos black metal ļoti minimāli (tikai dimmu borgir) ... bet jāadzīst ka autora rakstītajs atbilda manam raksturam.. nedomāju ka blekis cilvēku padara vēsu un egoistisku... tas vairāk atkarīgs no paša klausītja vienkārši tādi cilvēki vairāk klausās black metal jo tas atbilst viņiem.. tāpēc drīzāk cilvēki ietekmē black raksturu nevis otrādāk
Atgriezties augšā

forger
Viesis

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 19:52   Atbildēt ar citātu

un, btw, ja jau sākām runāt par bleķi, ir šai saitā vispār kādam interese par to kas iznāk jauns mazāk pazīstama bleka lauciņā?
Atgriezties augšā

subgrade
Lielrunātājs

Dzimums: Dzimums:Vīrietis

Pievienojies: 23/05/2006
Ziņojumi: 2851
Cepumi: +30/–1
Atrašanās: iekšā

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 20:05   Atbildēt ar citātu

Nevarētu teikt, ka esmu liels bleka cienītājs, tomēr pēdējos pāris gados sāku tam pievērst lielāku uzmanību. Tomēr neesmu manījis nekādu ietekmi uz manu raksturu. Jā, ja attiecīgajai grupai ir izdevies savienot tematiku ar mūziku monolītā veselumā un iepīt tajā to tik netveramo īpašo, tad, jā jumtu rauj nost, tomēr nav gadījies ievērot, ka tas atstātu kādu igstošu iespaidu uz manu raksturu vai uzvedību, pat dziļākas pārdomas par tēmu visai reti. Laikam tas tāpēc, ka vispār diezgan maz pievēršu uzmanību tekstiem un maz tos ņemu galvā, koncentrējoties tikai uz mūzikas vispārējo skanējumu, kamēr black metālā daudz lielāka loma ir visai ideoloģijai, tekstiem un imidžam nekā citos žanros. Tāpēc laikam man arī vairāk piesaista grupas ar efektīgu skanējumu, ne tik daudz ar filozofiskiem vārsmojumiem.

artemzija
Rupekle

Pievienojies: 04/05/2006
Ziņojumi: 3101
Cepumi: +22
Atrašanās: Ne-pāķi

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 21:11   Atbildēt ar citātu

Blacks man patīk, zinu, kādi mēdz būt teksti. Nez, es laikam neesmu tik viegli iespaidojama, lai mūzikas klausīšanās dēļ paliktu par kaut kādu baznīcu dedzinātāju vai vientulības un aukstuma fani.
Es, līdzīgi kā subgrade, vairāk uzmanību pievēršu mūzikas vispārīgam skanējumam, nevis tekstiem un to jēgu.
Man patīk tie monstri - Immortal, Darkthrone, Carpathian Forest, Dark Funeral, Gorgoroth, Burzum, vecie Satyricon un Dimmu Borgir albumi. Arī Limbonic Art, Kult ov Azazel un utt.

Evol_Intent
Viesis

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 21:41   Atbildēt ar citātu

Ulmis uzrakstīja:

Tātad-egoisms,cilvēknīšana,vientulība,vēsums,nihilisms,utt.Cik ļoti black metāls jūsos ir pastiprinājis šīs īpašības?

dzirdot metālu manī pastiprinās visas šīs īpašības, it īpaši egoisms un vēsums
Atgriezties augšā

fatduude
Daudzrunātājs

Vecums: 32
Pievienojies: 07/05/2007
Ziņojumi: 559
Cepumi: +13
Atrašanās: Te pat

PaziņojumsZiņots: Ce 13 Sep, 2007 23:08   Atbildēt ar citātu

Manā skatījumā patiesais metālmūzikas žanrs - gan dēļ sava skanējuma, gan idejas ko tas nes. Savā ziņā arī idejiski bagātākais žanrs, kas sevī iekļauj ļoti daudz tēmu un filozofiju(protams nevisas grupas) atšķirībā no citiem metāla apakšžanriem. Turklāt žanrs, kas bieži vien pārkāpj visas robežas, un dziemu idejas autors un patiesākie fani pārnes reālajā dzīvē(nerunāšu gan par to labo vai slikto ietekmi, tam nav nozīmes nekādas, galvenais ka šī mūzika ir spējīga līdz kaut kam tādas novest), ko manuprāt tomēr nespēj citi žanri, varbūt desa, bet tas pilnīgi cits gadījums.
Vēl kas manuprāt atšķir bleku no pārējiem metālpaveidiem - tas tomēr vairāk ir kā rituāls(mūzika, dzīves veids, korpspeints, tēls) un arī laba daudzuma pozerisma protams, kur bez tā.
Ir diezgan lasīts par blekeriem un to skatījumu uz bleka mūziku cik nopietni uz to viņi skatās, jāatzīst ka bieži vien tik tiešām šo mūziku viņi izvēlas dēļ atmosfēras un skanējuma ko šī piedāvā, ne tik daudz idejiskā un filozofiskā. No idejiskā, liela piekrišana varētu būt NSBM, kuram parasti skanējums un atmosfēra ir nulles līmenī, bet ideja noteiktai sabiedrības daļai tuva un iedvesmojoša.
Personīgi es esmu gan atmosfēras piekritējs gan arī idejas(ne visu). Bleks tik tiešām ir spējīgs radīt dīvainas un patīkamas(visma manai pusei) sajūtas, it īpaš išados gadījumos der tā sauktie ambient/atmosfēriskie bleki, vienkārši uzbur ideālu vidi vis apkārt. Turklāt blekam vien raksturīgais vokāls, neļauj aizpeldēt pārāk tālu, radot arī nepieciešamu skarbumu.
Jā dažkārt patīk paklausīties arī to bleka daļu ko mēdz klasificēt kā "raw black metal", kas piedāvā atkal citas izjūtas, kaut gan īstenībā šo klausos biežāk nekā atmosfērisko, bet pirmais man labāk tīk. Jo bieži vien šis bleka paveids ir pārāk vienveidīgs un ilgstoši to klausoties rodas garlaicīguma sajūta.
Īpaši nevēlos runāt par miksējumiem ar citiem žanriem kā blek/treš, blek/desa, tehbleks, progbleks - tie tomār nav patiesie bleki, un manuprāt stāv patālu no tā. Protams klausos arī tos, un daži labi pat ļoti tīk it sevišķi pāris progtehbleki.
Idejiski? Nu laikam mizantropija, vientulība, daba, aukstums, mistika būs interesējošās un aizraut spējīgās tēmas, kaut gan reti kura banda spējīga šīs tēmas pasniegt skaisti - tik tiešām dzejas veidā, ko varētu baudīt. Lielākoties jau lirika ir diezgan zemā līmenī, pilna banalitāšu un truluma, un tādas man galīgi neaizrauj, kaut iespējams muzikāli grupa spējīga dzīvu aprīt.
Tēmas par sātanu un kristietības zaimošanu gan mani nesaista, un galvenokārt tikai aiz iemesla ka labu šādu liriku nav lasīts un dzirdēts. Turklāt arī sātanisma laikam jau manī nemājo, vismaz tik izteikti ne. Ateisms un sātanisms tomēr nav galīgi saistītas lietas, lai arī ko neteiktu trū kristieši.
Ak nu vēl jau daudzu blekeru nīstais un atstumtais, kā ar bleku vispār nesaistīts - NSBM. Es neesu nekāds rasists vai nacists vai citādi -ists, bet nu šis žanrs ir vērtīgs ar vienu faktu - ka tiek bieži vien izmantoti vēsturiski fakti un dziesmā tas apstāstīts(jā, no sava viedokļa), un bieži vien nes interesantus un savādus vēsturisku faktu viedokļus un skatījumus. Šeit gan gribētu to visu atdalīt no NSBM valdošā - nacisma slavināšanas un holokausta atzīšanu, ar to man gan nav pa ceļam. Šai sakarā vienkārši kaitina cilvēki kas visas NSBM grupas sauc par nacistiem un fašistiem, nevaig jaukt orgānu pielietošanas secību smadzenes un tikai tad mute, vispirms vaig iepazīties rūpīgi ar to par ko ver vaļā runājamo.
Kaut gan bleks idejiski manuprāt mani maz vai vispār nemaz nav ietekmējis, kādas idejas manī valdīja pirma tās valda arī tagad, varbūt to izpausme kļuvusi atklātāka un mazāk tiek slēpta (hmm, uzdrošinājums?)..
Runājot par bleka reģioniem - Skandināvija sevi manuprāt ir izsmēlusi(ar dažiem izņēmumiem), vienkārši atražo sevi jau labu laiku, mani pilnībā nesaista, vienīgais ko vēl gaidu ir Heresi trešais psalms, kam šogad vajadzētu iznākt. Pašam tuvāki ir krievu un galvenokārt franču blekeri, Francijas blekscēna vienkārši ir neaprakstāmi skaista un interesanta. Vēl pa retumam ir Vācijai un Polijai, bet šājās valstīs ir arī baigi liels "vanabī nacī" bleka piesātinājums.
Un protams, neesu es trū blekeris, man jau šķiet ka Latvijā tādu nemaz nav, ja arī ir tad viņš kā jau mizantrops/sātanists/vientuļnieks dzīvo dziļi mežā kādā mistiskā alā veic visādus rituālus, prom no citu acīm. Internets ir pārāk meinstrīms lai trū tur atrastos.

Peste Noire
subgrade
Lielrunātājs

Pievienojies: 23/05/2006
Ziņojumi: 2851
Cepumi: +30/–1
Atrašanās: iekšā

PaziņojumsZiņots: Pk 14 Sep, 2007 11:12   Atbildēt ar citātu

fatduude uzrakstīja:
Īpaši nevēlos runāt par miksējumiem ar citiem žanriem kā blek/treš [..] - tie tomār nav patiesie bleki, un manuprāt stāv patālu no tā.

Deströyer 666 is watching you Evil or Very Mad

Vispār jau daudziem blekiem ir stipra thrash ietekme, kaut vai tie paši Carpathian Forest vai kādi pēdējie 4 Immortal albumi u.c.

fatduude uzrakstīja:
trū blekeris, man jau šķiet ka Latvijā tādu nemaz nav, ja arī ir tad viņš kā jau mizantrops/sātanists/vientuļnieks dzīvo dziļi mežā kādā mistiskā alā veic visādus rituālus, prom no citu acīm. Internets ir pārāk meinstrīms lai trū tur atrastos.

Noteikti Latvijā tādi ir, kā lai citādi metālarhīvos uzrastos tādi megaprojekti no Latvijas kā Satanic Woods, Hydra, Gravengard, par kuriem neviens nekā nezin? Laughing Īpaši jau Satanic Woods ir žestj grin

Figurēja arī kādreiz tāds cilvēks no plašajām Latgales ārēm ar oriģinālu segvārdu Abbath, kas kūrēja saitu blackmetal.ru.lv, ņēmās tur varen ar vilku un aitu ideoloģiju, kurš jau pāris gadu nav nekur dzirdēts grin Laikam kļuvis par īsti trū. Vai moš aizbraucis uz Īriju grin

forger
Viesis

PaziņojumsZiņots: Pk 14 Sep, 2007 11:39   Atbildēt ar citātu

zinu abbathu, sen nekas gan nav dzirdēts no viņa, bet labs piemērs kā širmis var aiziet ciet, zinot ko viņš klausījās pirms gadiem 6-7iem...nu bet labi, nekas, laiks rādīs... man nepatik kad nodirš kaut ko nostādot savu gaumi augstāk par citu, tas ir bērnišķīgi un dumi un man tas vairāk ar pozerismu asociējas, cik nav ar bandām pašām runāts viņus nekasa nekas izņemot savas mūzikas radīšana, visu pārējo piemurgo fani.

bez tam kas tad ir īsts trū mūziķis? imho trū birka tagad pārāk daudz tiek kabināta mēsliem, vienkārši kāds izdzird totālāko huiņu ko nespēj sagremot un uzreiz sauc to par trū... Rolling Eyes
Atgriezties augšā

<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Metāls -> Death, Black, Epic Black, Viking, Battle Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas
Aiziet uz lapu 1, 2, 3, 4  Nākamā
1 no 4 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2018