Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Bailes no tumsas.
Aiziet uz lapu 1, 2  Nākamā

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Psiholoģija un ētika
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
Oni
Runātājs

Dzimums: Dzimums:Vīrietis
Vecums: 44
Pievienojies: 23/03/2009
Ziņojumi: 138
Cepumi: +2/–9

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 10:04   Atbildēt ar citātu

Tumsā drūmā,mums zem gultas dzīvo šausmīgs,ragains vecis. Daudzi cilvēki uzskata,ka bailes no tumsas ir tikai fobija.Bet tas tā nav.Zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma,ka ilga uzturēšanās tumšā istabā var radīt nopietnus psihes traucējumus. Bailes no tumsas-viena no viss izplatītākām fobijām,viņa piemīt tik pat bieži kā pieaugušajiem tā bērniem. Speciālisti uzskata.ka bailes no tumsas mīt zemapziņā.Šīs bailes ir saistītas ar pašsaglabāšanās instingtu.

Myster
Runātājs

Vecums: 23
Pievienojies: 14/09/2011
Ziņojumi: 284
Cepumi: +5/–1
Atrašanās: Lasītavā

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 13:51   Atbildēt ar citātu

Esmu dzirdējis par Tāda veida cilvēka pārdzimšanas rituālu.
Cilvēku aprok dzīvu uz pāris stundām. Kad izvelk no zemes, tad ir pavisam jauns cilvēks kļuvis.
Es pieļauju, ka tādam cilvēkam, kura ir fobija pret tumsu, tad arī no šīm baigākajām bailēm viņam radījušies psihes traucējumi.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
paranoYa
Brenguļmeita

Dzimums: Dzimums:Sieviete

Pievienojies: 30/01/2008
Ziņojumi: 1101
Cepumi: +30/–3

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 14:22   Atbildēt ar citātu

Man arī ir bail no tumsas, taču nespēju saprast tēmas jēgu. Like: speciālisti uzskata, ka... Da visas bailes mīt zemapziņā, ja loģiski padomā. Un lielākā daļa baiļu (to, kas patiešām bailes) ir saistītas ar pašsaglabāšanās/izdzīvošanas instinktu.
Un lūdzu, iemācies drukāt.

Kavacky
Dārzenis Gāzmeistars

Vecums: 26
Pievienojies: 21/04/2006
Ziņojumi: 1216
Cepumi: +46/–8

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 17:05   Atbildēt ar citātu

Oni uzrakstīja:
Daudzi cilvēki uzskata,ka bailes no tumsas ir tikai fobija.Bet tas tā nav.Zinātnieki ir nonākuši pie secinājuma,ka ilga uzturēšanās tumšā istabā var radīt nopietnus psihes traucējumus.
Kas par huiņu?

Kāda gan saistība bailēm no tumsas - īslaicīga uzturēšanās - ar mēnešiem ilgu dirnēšanu organismam nepiemērotos apstākļos?
Atgriezties augšā
Oni
Runātājs

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 17:46   Atbildēt ar citātu

paranoYa-kāda jēga,bet kāda jēga nosaukumam"Tumšās kultūras portāls"?Teātri sskatītāji skatās tumsā,tik uz skatuves ir gaisma.Tu raksti ne pa tēmu savas piezīmes,tas ir attieksmi,pret raksta ielicēju.Var būt tu arī pārmetīsi cilvēkiem ka viņi nav tev līdzīgi?Nu ja,sieviete.Man arī ir gadījies būt mežā,tumšajā dienas laikā.Man arī bija bailes.Bet es izmainīju apziņu uz pretējo.Bet šā vai tā tu skaties uz tumsu ar bailēm,tas ir,uz visu nepazīstamo,svešo,neierasto un kas neatbilst taviem uzskatiem.Ja kas nepareizi,tad droši klāj vaļā,es neapvainošos.

Wednesday Addams
Runātājs

Pievienojies: 10/06/2009
Ziņojumi: 165
Cepumi: +13

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 17:57   Atbildēt ar citātu

Lielākoties jau cilvēkiem ir bail no tā, ka viņi tumsā neko neredz.. nezina ko sagaidīt un no kā vajadzētu uzmanīties.. Bailes no nezināmā.. Viņi zaudē vienu maņu, kontroli pār to kas notiek apkārt un cilvēkiem ļoti patīk drošības sajūta, apziņa ka spēj kontrolēt situāciju. Atlikušajai daļai tā ir fobija, runa ir par tiem, kuri guļ pie ieslēgtām lampām un kabatā vienmēr nēsā līdzi lukturīšus.
Var jau būt ka kļūdos, bet tāds nu ir mans, psiholoģijā neiglītota cilvēka, viedoklis, lai gan no tumsas nekad nav bijis bail un gaisma man vienmēr ir traucējusi aizmigt, tā ka līdz galam to visu neizprotu.
Tiesa, man ir nedaudz bail no bērniem, jo arī no viņiem visu ko var sagaidīt un nekad neesmu spējusi viņus izprast. Laughing
Atgriezties augšā
Scarlett
Runātājs

Vecums: 35
Pievienojies: 22/01/2010
Ziņojumi: 124
Cepumi: +14/–1

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 18:06   Atbildēt ar citātu

Negribētos piekrist, ka bērniem un pieaugušajiem ir vienlīdz bieži bail no tumsas. Tumsa vairāk tomēr biedē tos, kam ir spilgtāka un dzīvāka iztēle, un te nu bērni pamatīgi ieliek pieaugušajiem.

Lai gan viss jau atkarīgs no tā, ko iztēlojas esam tajā tumsā - ja iztēlojas ko jauku, tad tumsa var būt ļoti patīkama un mierinoša.

Shaitael
Lielrunātājs

Vecums: 28
Pievienojies: 10/02/2007
Ziņojumi: 4103
Cepumi: +83/–25
Atrašanās: Last stop to nowhere

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 18:26   Atbildēt ar citātu

Bērnībā man šad tad bija bail no tumsas, bet tagad jau sen kā vairs nav. Un daudziem tāpat.
Es piekrītu, ka pieaugušajiem bailes no tumsas tiešām simbolizē bailes no nezināmā nekontrolējamā un pirmatnīgā, pat bailes no instinktiem. Mnā pieredzē ir pierādījies, ka sasaistītiem un nebrīviem cilvēkiem ir vairāk bail no tumsas, kā uzskatos un rīcībās brīvākiem. Te nav par ko apvainoties un noliegt, cik es zinu cilvēkus, šis strādā 100%, izņemot, ja cilvēkam ir smaga trauma, tātad pieredzē iegūtas bailes no tumsas, piemēram, tumsā kāds ir uzbrucis utt, tie ir citi gadījumi. Bet, ja cilvēkam nekas tāds nav bijis, bet tumsā vēl arvien rādās briesmoņi kā bērnībā, nu tad tur IR par ko padomāt kāpēc.

All or nothing, anything
Ecstasy's the birthright of our gang

Velvet Goldmine

Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
Kavacky
Dārzenis Gāzmeistars

Vecums: 26
Pievienojies: 21/04/2006
Ziņojumi: 1216
Cepumi: +46/–8

PaziņojumsZiņots: Tr 14 Dec, 2011 19:02   Šim ierakstam ir 1 vērtējumi Atbildēt ar citātu

Wednesday Addams uzrakstīja:
Tiesa, man ir nedaudz bail no bērniem, jo arī no viņiem visu ko var sagaidīt un nekad neesmu spējusi viņus izprast. Laughing
Un nevar zināt, kad viņus var sagaidīt.
Atgriezties augšā
RavenX
Daudzrunātājs

Vecums: 30
Pievienojies: 20/01/2009
Ziņojumi: 999
Cepumi: +26/–2

PaziņojumsZiņots: Ce 15 Dec, 2011 01:30   Atbildēt ar citātu

Njā, varētu gan spriest, ka tumšās kultūras portālā uzturas cilvēki, kam nav bail no tumsas...
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
paranoYa
Brenguļmeita

Pievienojies: 30/01/2008
Ziņojumi: 1101
Cepumi: +30/–3

PaziņojumsZiņots: Ce 15 Dec, 2011 08:11   Atbildēt ar citātu

Tā kā es nesapratu vairāk kā pusi no tevis teiktā, tad man nav arī vajadzības neko atbildēt.

Vienkārši bailes no tumsas īpaši neatšķiras no cita veida bailēm - katrai savas īpatnības, savas iezīmes, katra kaut ko var izteikt par cilvēku/viņa dzīves pieredzi. apziņas stāvokli.

Vienkārši man liekas, ka, ja gribi uzsākt diskusiju par kaut ko tādu, tad arī ir jāuzsāk diskusija ar kādu apskatāmo problēmu/jautājumu/viedokli un argumentiem. Tik vien.

Myster
Runātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 15 Dec, 2011 14:22   Atbildēt ar citātu

paranoYa uzrakstīja:

Vienkārši bailes no tumsas īpaši neatšķiras no cita veida bailēm - katrai savas īpatnības, savas iezīmes, katra kaut ko var izteikt par cilvēku/viņa dzīves pieredzi. apziņas stāvokli.

Tad jau tieši liekas, ka atšķiras. Drīzāk būtu te jāsaka, ka bailes no bailēm neatšķiras.
Bailes no tumsas atšķiras no bailēm sēdēt pie datora ar to, ka vienā gadījumā baidās no tumsas, bet otrā no sēdēšanas pie datora. grin
Atgriezties augšā
Oni
Runātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 15 Dec, 2011 16:30   Atbildēt ar citātu

paranoYa-tu taču neesi gatava pa pilsētu iet plika?Tāpat ar rakstīto.Tumsa-tā daļa no kā cilvēka bērns rodas.Tu gribi teikt,ka bērnam ir gaisma mātes vēderā?Tas tikai tev.

Oni
Runātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 15 Dec, 2011 17:56   Atbildēt ar citātu

paranoYa-pirmā iezīme, Tumsā drūmā,mums zem gultas dzīvo šausmīgs,ragains vecis.Otrā iezīme, teātria skatītāji skatās tumsā,tik uz skatuves ir gaisma.Jautājums,hm.ko pielūgsi izmisuma gadījumā,kad tavai dzīvībai draud briesmas?Tas viss ir muļķīgi.Bet ja tev piedzims kroplis,ko darīsi?Tā ir tumsa-nenoteiktība.Instinkts pret ieaudzināto sabiedrības saprašanu.

Myster
Runātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 15 Dec, 2011 18:03   Atbildēt ar citātu

Es nespēju izsekot Tavai domai. Kaut kā saraustīti uzrakstīts.
Atgriezties augšā
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Psiholoģija un ētika Visi laiki norādīti GMT + 2 Stundas
Aiziet uz lapu 1, 2  Nākamā
1 no 2 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2014