Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Nāvessods
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Filosofija
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
Gnidrologs
Lielrunātājs

Dzimums: Dzimums:Vīrietis
Vecums: 34
Pievienojies: 18/03/2008
Ziņojumi: 2660
Cepumi: +86/–28
Atrašanās: kūrortpilsēta

PaziņojumsZiņots: Tr 19 Okt, 2011 22:39   Atbildēt ar citātu

Zinātkāre piemita arī akmens laikmeta cilvēkam. Tas bija viens no ieročiem cīņā ar apkārtējās dabas brutālo pārspēku. Atrast, izpētīt, saprast un izmantot. Darbarīku taisīšana ir ziņkārības produkts. Beneficiāra evolucionējusi fīča, kuras cēlonis ir tas pats, kas jebkurai citai - pašsaglabāšanās un dominēšanas instinkts. Instinkts, kam nav nepieciešama nekāda racionalizēšana, jo tie definē dzīvību kā tādu.

Tai savai domai, ka zināt kāre, tieksme pēc ''progresa'' etc. pastāv kaut kā ārpus cilvēka dabas, tu neesi uzrādījis nekādu pamatojumu. Smadzeņu sinapšu snapšots neimplicē nekādu cēlonību.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
mindbound
Kārtībnieks

Vecums: 30
Pievienojies: 03/08/2007
Ziņojumi: 4794
Cepumi: +91/–47
Atrašanās: N/A

PaziņojumsZiņots: Tr 19 Okt, 2011 22:58   Atbildēt ar citātu

Par H+ es interesējos galvenokārt tādēļ, ka tajā saredzu iespēju cilvēkam (gan kā "man" un citiem indivīdiem, gan vispārīgi) pāraugt savus citādi nepārvaramos ierobežojumus. As humanism frees man from the chains of superstition, let transhumanism free him from his biological chains.

Un gluži pretēji - smadzeņu sinapšu snapšots gan implicē, gan demonstrē visu nepieciešamo cēlonību; mind is, after all, nothing but what brain does. Un protams, ka zinātkāre un tieksme saprast un izpētīt piemita arī akmens laikmeta cilvēkam (kas bija tieši tas pats Homo sapiens sapiens, kas esam mēs šobrīd), whenever have I said otherwise. Tas, kas kopš akmens laikmeta ir mainījies un masīvi pieaudzis, ir sabiedrības sarežģītība, kurā barbariskas, tuvredzīgas metodes (protams, ka ne tikai šīs tēmas uzstādījuma kontekstā) nes daudz vairāk posta, nekā labuma; tas, un, ja mana hipotēze izrādīsies patiesa, arī instinktu arvien pieaugošā nespēja adekvāti apstrādāt situāciju.

Basically, the main thing that separates us from "cavemen" is our society that has accumulated enough complexity that we must learn not to behave like "cavemen".

zibspuldze
Runātājs

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 32
Pievienojies: 14/10/2011
Ziņojumi: 121
Cepumi: +7/–6
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: Tr 19 Okt, 2011 23:11   Atbildēt ar citātu

Tātad nekāda prakstiska labuma, tikai "saredzēta iespēja". Tīri filosofiski psiholoģiski abstrakts eksistenciāls pamats, uz ko būvēt savu metafiziku. Nekā sadzīvē izmantojama taustāmi. Tāda kvazireliģiska f-ja. Un zem tās paiet visa buķete - gan pašsaglabāšanās, dominance, gan agresijas potenciāls, (lai man degošus cepumus sūtītu) :)

sc, man nav nekas pretim, ja spamo man degošus cepumus, bet tik būtu humanāk, ja neturētu neziņā par ko tieši "Factfail" un kāds prooflinks nepasmādēu, lai izglītojos :))
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Tr 19 Okt, 2011 23:29   Atbildēt ar citātu

Labums šeit ļoti burtiski izriet no iepriekšminētā - izpratne un metodika paver iespējas praktiskam pielietojumam dotajā brīdī pieejamo iespēju robežās, kā arī iespējas paplašināt pašas šīs robežas. So... don't worry, H+ is in its nature even very practical among intellectual movements.

Faktfeils pavisam vienkāršs - Maslovs man nav nekāda autoritāte nedz etoloģijā, nedz kur citur, un nevajag uzņemties lieku intelektuālo atbildību, mēģinot spriest manā vietā par manu domāšanu. :]

zibspuldze
Runātājs

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 32
Pievienojies: 14/10/2011
Ziņojumi: 121
Cepumi: +7/–6
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: Tr 19 Okt, 2011 23:47   Atbildēt ar citātu

Būsim reāli! Kādam pielietojumam šodien? Un, kā tu pats paplašini savas robežas tīri praktiski? /ļoti ieinteresēti/

Zinātne un medicīna attīstas savu gaitu un pie `trans`stāvokļiem nonāks dabiski, pat bez trans fanu ticības šim faktam :)

Kā jau teicu vairāk par metafizisku ideju, kas kalpo pašidentifikācijai šodien tā nav. Tu vienk. esi aizņēmis kaut kādu idejas nišu un šajā nišā jūties ērti un silti. Kā pērtiķis savā ligzdā :)/apmierinot visus bāzes instinktus un vajadzības/.

Ok, par Maslovu iebraucu auzās. Tak ne bez pamata, viņš tieši pauž to pašu ko tu - tā, in general. Instinktu nav, cilvēks pats sevi veido, smadzenes pašprogrammējas, cilvēks ir svēts, pie kam katrs, neatkarīgi no.
Atgriezties augšā
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 20 Okt, 2011 00:14   Atbildēt ar citātu

Pirmkārt, es neesmu nevienubrīd apgalvojis, ka "instinktu nav" (gluži pretēji - tie ir un rada problēmas), otrkārt, apgalvojot, ka H+ sastāv no cheerleading of ideas, Tu, būtībā, rādi tikai neinformētību par izvēlēto tēmu, treškārt, beigsim oftopiku. Kā jau teicu, mani, ja ir vēlēšanās un/vai vajadzība, var sakontaktēt arī ārpus šīs jaukās vietas.

Gnidrologs
Lielrunātājs

Vecums: 34
Pievienojies: 18/03/2008
Ziņojumi: 2660
Cepumi: +86/–28
Atrašanās: kūrortpilsēta

PaziņojumsZiņots: Ce 20 Okt, 2011 11:20   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
Par H+ es interesējos galvenokārt tādēļ, ka tajā saredzu iespēju cilvēkam (gan kā "man" un citiem indivīdiem, gan vispārīgi) pāraugt savus citādi nepārvaramos ierobežojumus.

Nu pareizi. Tieksme pēc lielākas varas pār savu vidi. Tieksme pēc kontroles. It's as basic as it gets. Tas man lika atcerēties šo tēmu. Nez vai tu izvēlētos mukšanu no jebkāda veda briesmām arī tad, ja spētu dot pretsitienu vai vismaz izmantot savu elektrizēto forsfieldu, lai atgaiņātos no agresīviem bulijiem. Tā kā lūk, nērds, kas strādā pie sava ķermeņa augmentācijas iespējām ir līdzīgs keivmenam, kas sācis saprast bomja ar tam piestiprināta uzasināta akmens gabala noderīgumu supostātu atvairīšanā. Wink
Citāts:
Un gluži pretēji - smadzeņu sinapšu snapšots gan implicē, gan demonstrē visu nepieciešamo cēlonību; mind is, after all, nothing but what brain does.

Sinapšu bilde nav pierādījums, tam ka tajās notiekošais darbojas pēc kādiem radikāli citiem principiem un tā galvenais driving force ir kas pilnīgi cits kā tas bija keivmeniem. Kompleksitāte, kas uzaugusi pa virsu ir tikai memētiska. Tā nav aizvietojusi basic dzīvnieciskos instinktus un godīgi sakot es neredzu kā šāda aizvietošana vispār varētu benefitēt sabiedrībai, ja nu vienīgi tā neiestājas pilnīgi simultāni visā pasaulē, kas protams, nekad nenotiks.
Vispār nesaprotu ko tu brauc virsū tiem alu cilvēkiem. Ko viņi tik briesmīgu darīja. Tu taču, cerams, tiešām nespried par paleolīta komūnām no karikatūrām.

K, beidzu offt. Par šito laikam būtu jāturpina transhumānisma tēmā.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 20 Okt, 2011 11:39   Atbildēt ar citātu

Tava "as basic as it gets" propozīcija, man šķiet, demonstrē tikai to, kā Tu izmantotu iespēju apgreidoties. Don't walk in my shoes, man.

Let us end the offtopic plz. Iesaku visu tālāko šāda veida saraksti izvērst vai nu caur PZ, vai vienkārši citiem saziņas kanāliem.

Kavacky
Dārzenis Gāzmeistars

Vecums: 29
Pievienojies: 21/04/2006
Ziņojumi: 1216
Cepumi: +46/–8

PaziņojumsZiņots: Ce 20 Okt, 2011 12:27   Atbildēt ar citātu

Tātad tu apgalvo, ka iespēju apgreidoties neizmantotu mērķiem, kuri bez izpušķošanas noreducējas uz varu pār vidi, bet gan kam daudz cēlākam ( ko nevar noreducēt par varu pār vidi un tās sniegtajiem labumiem )?
Atgriezties augšā
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Filosofija Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 no 11 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2017