Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Cilvēciskums un dzīvnieciskums
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nākamā

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Filosofija
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
mindbound
Kārtībnieks

Dzimums: Dzimums:Vīrietis
Vecums: 30
Pievienojies: 03/08/2007
Ziņojumi: 4794
Cepumi: +91/–47
Atrašanās: N/A

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 15:34   Atbildēt ar citātu

Tas, ka karš tiek praktizēts joprojām, nekādā veidā nekonfliktē ar tā kā atavisma deklarāciju; proti, atavisma jēdziens kultūrstudiju kontekstā nozīmē uzvedības modeli vai paternu, kas ir primitīvs, novecojis un nepiemērots esošajai vai topošajai kultūras paradigmai.

Celvik
Mazrunātājs

Vecums: 29
Pievienojies: 08/04/2010
Ziņojumi: 9
Cepumi: 0
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 16:20   Atbildēt ar citātu

Tas, ka karš ir slikta nodarbība - ir acimredzams. Tas, ka karš bijis, ir un būs, gluži tā ka Ļenins, arī, manuprāt jābūt visiem skaidrs. Tas ir skarba dzīves realitāte. Dzīve aug un vairojas eksponenciāli, līdz kamēr resursu sāk pietrūkt. Tad sākas cīņa. A ko jūs domājat, ka mūsdienu 6500000000 cilvēku visprimitīvakas fiziologiskas vajadzības (paēst, padzert) var pilnība apmierināt ar mūsdienu tehnologiskiem sasniegumiem?

Pēdējo reizi Celvik rediģējis Pk 09 Apr, 2010 16:29; kopsummā mainīts 1 reizi
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu  
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 16:23   Atbildēt ar citātu

The thing is, resursu uz Zemes vienmēr ir bijis un ir masīvs pārpalikums, nevis iztrūkums. Problēma ir monopolistiskā šo resursu sadalījumā un joprojām ļoti neefektīvās to ieguves metodēs - un abas šīs problēmas ir atrisināmas. Karš ir bijis un ir, taču, manuprāt, ir visā pilnībā īstenojams tas, ka nākotnē kara varētu arī nebūt.

Taču runa nav pat par to; kad es apzīmēju karu kā atavistisku, es norādīju uz to kā primitīvu, idiotisku un lielā mērā uz dzīvnieciska teritoriālisma/resursu vākšanas tieksmes pamatiem bāzētu parādību, kas arī ir my whole point.

Celvik
Mazrunātājs

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 16:40   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
The thing is, resursu uz Zemes vienmēr ir bijis un ir masīvs pārpalikums, nevis iztrūkums. Problēma ir monopolistiskā šo resursu sadalījumā un joprojām ļoti neefektīvās to ieguves metodēs - un abas šīs problēmas ir atrisināmas. Karš ir bijis un ir, taču, manuprāt, ir visā pilnībā īstenojams tas, ka nākotnē kara varētu arī nebūt.

Man patīk optimisti... Smile

mindbound uzrakstīja:

Taču runa nav pat par to; kad es apzīmēju karu kā atavistisku, es norādīju uz to kā primitīvu, idiotisku un lielā mērā uz dzīvnieciska teritoriālisma/resursu vākšanas tieksmes pamatiem bāzētu parādību, kas arī ir my whole point.

Nu tas varētu būt taisnība.
Atgriezties augšā
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 16:43   Atbildēt ar citātu

Man gan put-your-pink-shutters-on gala optimisti patīk ne visai lielā mērā, taču ar rožainu optimismu šādai prognozei nav nekāda sakara - tikai ar uzskatu, ka cilvēks ir spējīgs visā pilnībā noteikt savu nākotni, un ar zināmu cerību, ka cilvēce, ja ne kā cita, tad vismaz pašsaglabāšanās vārdā, paredzamā nākotnē spēs izrāpties no primitīva tribālisma netīrajiem bērnu autiņiem.

RavenX
Daudzrunātājs

Vecums: 34
Pievienojies: 20/01/2009
Ziņojumi: 999
Cepumi: +26/–2

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 17:45   Atbildēt ar citātu

Karš visos laikos ir bijis galvenais tehnoloģiskā progresa veicinātājs.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 17:47   Atbildēt ar citātu

Tikai tādēļ, ka karam visos laikos ir veltīts nesalīdzināmi vairāk līdzekļu, laika un "cilvēkresursu", nekā jelkuram citam iespējamam tehnoloģiskā progresa vektoram.

Shaitael
Lielrunātājs

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 32
Pievienojies: 10/02/2007
Ziņojumi: 4364
Cepumi: +93/–26
Atrašanās: The Devils Hall of Fame

PaziņojumsZiņots: Pk 09 Apr, 2010 18:23   Šim ierakstam ir 1 vērtējumi Atbildēt ar citātu

Ja mainītos cilvēku prioritātes - domāšana, tad arī tehiniku virzītu kaut vai tik vienkārša lieta, lai visi ir paēduši.

Touch my body, crush my soul, love!
Little girl wanna stay so high, reach down and touch the sky.
Steelheart
Atgriezties augšā
Atari
Parunātājs

Pievienojies: 02/04/2010
Ziņojumi: 76
Cepumi: +2/–2
Atrašanās: iekš es esmu

PaziņojumsZiņots: Pm 12 Apr, 2010 22:37   Atbildēt ar citātu

Chrono uzrakstīja:
Atari, bedres situācija rodas tamdēļ, ka dzīvnieciskums konfliktē ar cilvēciskumu. Prāts ir patstāvīgā konfliktā ar instinktiem. Mēs vienkārši esam vēl pārāk tuvu savai šimpanzes dabai, galu galā, dabiskā evolūcija nespēj izsekot mūsu tempiem, bet tas ar laiku mainīsies un īpašības, kas slēpjas zem šī dīvainā vārda "cilvēciskums" būs tās, kas to mainīs.

Bet vai tiešām cilvēciskums un dzīvnieciskums konfliktē? Es tā apdomājos, apdomājos un izņemot cilvēka paša stulbo cilvēcību/ domāšanas nepietiekamību/ neattīstīto saprātu es iemeslus konfliktam neredzu. Kas ir tāds, kas pats par sevi ir nesaskaņā ar prātu? Vienīgās nesaskaņas rodas no tā, kā šos instinktus grib pielietot. Izdzīvošana, sekss, tieksme pēc varas... to visu var izdarīt saprātīgi... Prātīgi. Smile

Vispār jau diskusija arī iesākās dēļ mindbound atziņas - Lai kļūtu par cilvēku, ir jāuzvar dzīvnieks sevī.

Es kā reizi domāju tieši pretēji - dzīvnieciskais sevī ir jāpieņem, jāatīsta saprātīgi un jāņem līdzi uz nākamo evolūcijas līmeni. Un tas dzīvnieciskums ir ārkārtīgi jauks, ja vien to spēj ievirzīt pareizajās sliedēs. Saprātīgi. Tas ir tas, kas piemīt cilvēciskumam, bet arī tikai daļēji (kas arī ir mans lielākais iebildums pret cilvēciskumu kā tādu). Nez... nākamais evolūcijas pakāpiens - pārcilvēks?
Atgriezties augšā
Chrono
Lielrunātājs

Pievienojies: 10/01/2007
Ziņojumi: 2203
Cepumi: +85/–5

PaziņojumsZiņots: Pm 12 Apr, 2010 23:39   Atbildēt ar citātu

Vienkāršs piemērs. Instinkti saka lai tu pamostoties divos naktī apēd to trekno vistiņu, kas stāv ledusskapī, pēc tam pieveic torti un iznīcini šokolādes krājumus. Prāts saka, ka tas varbūt nebūs tas pats gudrākais ko darīt. Rodas konflikts. Instinkti vēlas paņemt priekšā to skaisto meiteni minisvārciņos, turpināt dzimtu, bet prāts iebilst, jo viņš zin, ka cietumā ar to dzimtas turpināšanu būs čābīgi.
Citāts:
Izdzīvošana, sekss, tieksme pēc varas... to visu var izdarīt saprātīgi... Prātīgi.

Kas ir prātīguma mērs? Man, varbūt, uzlaist gaisā Āfriku liktos pietiekami prātīgi. Ieguvuma, manuprāt, nekāda, melnie nepatīk, vajadzību nejūtu, daudzi ir tādās pašās domās.

Kas ir jaukās dzīvnieciskuma īpašības?

It is one thing to be clever and another to be wise.
Atgriezties augšā
RavenX
Daudzrunātājs

Pievienojies: 20/01/2009
Ziņojumi: 999
Cepumi: +26/–2

PaziņojumsZiņots: O 13 Apr, 2010 00:30   Atbildēt ar citātu

Chrono uzrakstīja:
Instinkti vēlas paņemt priekšā to skaisto meiteni minisvārciņos, turpināt dzimtu, bet prāts iebilst, jo viņš zin, ka cietumā ar to dzimtas turpināšanu būs čābīgi.

Tad vienīgais iemesls, kāpec tu nestaigā apkārt izvarodams (kaut gan es jau nezinu, varbūt arī staigā Laughing) ir tāds, ka baidies nokļūt cietumā?

Citāts:
Kas ir prātīguma mērs? Man, varbūt, uzlaist gaisā Āfriku liktos pietiekami prātīgi. Ieguvuma, manuprāt, nekāda, melnie nepatīk, vajadzību nejūtu, daudzi ir tādās pašās domās.

Exactly. Prātīguma mēru jāmeklē ārpus prātīguma, un viens variants ir to meklēt "dzīvnieciskajā".

Citāts:

wut?
Atgriezties augšā
Celvik
Mazrunātājs

PaziņojumsZiņots: O 13 Apr, 2010 01:44   Atbildēt ar citātu

Citāts:
Tikai tādēļ, ka karam visos laikos ir veltīts nesalīdzināmi vairāk līdzekļu, laika un "cilvēkresursu", nekā jelkuram citam iespējamam tehnoloģiskā progresa vektoram.

Es tiešām negribētu mainīt jūsu uzskatus, jo tie man ļoti patīk un tādi cilvēki, kas ir par mieru un pret militarizāciju ir vajadzīgi. Bet nu tomēr, ja padomāt bišķiņ plašāk.

Ir pieejamie mums resursi, kurus var dabūt rokā jau tagad. Un tieši šo resursu trūkuma dēļ sākas visi konflikti - jo dzīvot vajag šodien, nevis rīt. Ir tādi resursi, kurus nevar dabūt šodien, bet kurus varētu iegūt ar tehnologiju attistību. Ta nu sanāk, ka ar tehnologisko attistību pieaug arī iedzīvotāju skaits - vairāk ko ēst, mazāk nearstējamo slimību un tam līdzigie faktori. Tas nozīme, ka tehnologija ne tikai palielina pieejamo resursu daudzumu, bet arī palielina pateretāju skaitu. Turklāt, nav tāda dabas likuma, kas regulētu cilvēku skaitu labvēlīgos apstākļos (tas pats ar visu pārejo dzīvi). Tikai pieejamo resursu trūkums regulē skaitu. Mēs vienkārši vairosimies līdz kamēr tehnologiski palielināt pieejamu resursu daudzumu vairs nebūs iespējams - gau galā mūsu rīcībā ir tikai viena Zeme (fantāzijas, ka nākotnē varēs aizlidot kaut-kur ctur - tikai ilūzija) Bet resursu daudzums uz tās vienmēr būs ierobežots. Vienmēr būs pēdejais naftas piliens, pēdeja zivtiņa (kuru izzvejis kāds brakonjeris, vai nomirs no vientulības), pēdejais koks, pēdējais brīvais zemes gabals, uz kura var kut ko izaudzēt (protams, iznīcinot "tradicionālo" floru un faunu uz tā - tas ir atsevišķa liela problēma, kura, protams, izsauc citu problēmu kaskādi.) Varbūt izdomāsim kvotas uz pēcnacēju taisīšanu? Idea Smile - nav cilvēku, nav problemu.

Es domāju, ka iemēsli, kāpēc cilvēki karo, nav tik triviāli un primitīvi, turklāt, nav atkarīgi no cilvēces. Tas ir atsevišķa liela saruna. Jā kāds grib to apspriest - tālāk būs jātaisa jaunu tematu. Vai jums nešķiet, ka karš (ka organizēta cīņa) piemīt cilvēkiem vairāk, nekā dzīvniekiem, un tāpēc ir cilvēcisks? Ja skatīties cilvēces vēsturi, karš nezaudē savu aktualitāti un netaisas to zaudēt. Bet no otras puses dzīve ir nepārtraukta cīņa un evolūcija un tehniskais progres (ta pati evolūcija, tikai citā līmenī) ir tikai dzīves un nāves spēles rezultāts.

Un tagad par tēmu grin
Man šķiet, nav nekāda instinktu ("dzīvnieciskuma") un prāta ("cilvēciskuma") konflikta. Ir tikai ārejo apstākļu un cilvēka (kā vesela) konflikts. Prāts taču kalpo instinktiem.

Atvainojos par drausmīgo gramatiku un ziņojuma lielumu.
Un paldies par pacietību tiem, kuri to visu izlasījuši. Smile
Atgriezties augšā
Gnidrologs
Lielrunātājs

Pievienojies: 18/03/2008
Ziņojumi: 2660
Cepumi: +86/–28
Atrašanās: kūrortpilsēta

PaziņojumsZiņots: O 13 Apr, 2010 07:48   Atbildēt ar citātu

mindbound uzrakstīja:
Tas, ka karš tiek praktizēts joprojām, nekādā veidā nekonfliktē ar tā kā atavisma deklarāciju; proti, atavisma jēdziens kultūrstudiju kontekstā nozīmē uzvedības modeli vai paternu, kas ir primitīvs, novecojis un nepiemērots esošajai vai topošajai kultūras paradigmai.

Jo?
Nezinu kas tev tur atkal par ''kultūrstudijām'', bet es neesmu pamanījis, ka homo sapiens vietā mums blakus sāktu augt kāda brave new rase, kas dzīvo citā eksistences paradigmā.

Tika pat labi es varu pateikt, ka piena dzeršana ir atavisms, taču nez vai šāds apgalvojums kādu pārliecinās, ņemot vērā, ka vismaz puspasaule dzer pienu un es pats nesniedzu nevienu argumentu par piena dzeršanas atavistiskumu.
Atgriezties augšā
Chrono
Lielrunātājs

Pievienojies: 10/01/2007
Ziņojumi: 2203
Cepumi: +85/–5

PaziņojumsZiņots: O 13 Apr, 2010 12:29   Atbildēt ar citātu

RavenX uzrakstīja:
Chrono uzrakstīja:
Instinkti vēlas paņemt priekšā to skaisto meiteni minisvārciņos, turpināt dzimtu, bet prāts iebilst, jo viņš zin, ka cietumā ar to dzimtas turpināšanu būs čābīgi.

Tad vienīgais iemesls, kāpec tu nestaigā apkārt izvarodams (kaut gan es jau nezinu, varbūt arī staigā Laughing) ir tāds, ka baidies nokļūt cietumā?

Es neminēju, ka tas ir vienīgais iemesls. Ir jau arī tāda īpatnēja lieta kā morāle. Kaut kur lasīju, ka dzīvniekiem tā arī savā mērā piemīt, bet tas ir diezgan strīdīgs jautājums.
RavenX uzrakstīja:
Chrono uzrakstīja:

Exactly. Prātīguma mēru jāmeklē ārpus prātīguma, un viens variants ir to meklēt "dzīvnieciskajā".

Esi tik laipns un lūdzu definē man "dzīvniecisko".
RavenX uzrakstīja:

Citāts:

wut?

Pamet skatu uz komentāru virs mana pēdējā. Ja dzīvnieciskums ir jauks, tad es gribu zināt, kas tieši tajā ir jauks.

It is one thing to be clever and another to be wise.
Atgriezties augšā
Shaitael
Lielrunātājs

Vecums: 32
Pievienojies: 10/02/2007
Ziņojumi: 4364
Cepumi: +93/–26
Atrašanās: The Devils Hall of Fame

PaziņojumsZiņots: O 13 Apr, 2010 16:44   Atbildēt ar citātu

Chrono uzrakstīja:

Tas bišku parādās seksā Razz

Touch my body, crush my soul, love!
Little girl wanna stay so high, reach down and touch the sky.
Steelheart
Atgriezties augšā
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Filosofija Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nākamā
4 no 6 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2018