Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Kas nosaka to vai tic vai nē?
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3, 4, 5  Nākamā

Iesniegt jaunu tēmu   Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Mistika
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Autors Ziņojums
mindbound
Kārtībnieks

Dzimums: Dzimums:Vīrietis
Vecums: 30
Pievienojies: 03/08/2007
Ziņojumi: 4794
Cepumi: +91/–47
Atrašanās: N/A

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 04:40   Atbildēt ar citātu

Visaugstākajam Radītājam nav pat noteikti jābūt būtnei, vienalga, saprātīgai vai ne. Tas var būt arī vienmērklātesošs, absolūts Pirmcēlonis, visa esošā pastāvēšanas iemesls, no kura viss ir radies, caur kuru viss pastāv, taču tam ar radīšanas aktu ir aptuveni tāda pat saistība, kā spuldzei ar gaismas pilnu telpu - gaisma tajā ir spuldzes dēļ, taču ne tādēļ, ka spuldze to būtu vēlējusies, vienkārši vienīgais, ko tā spēj, ir mirdzēt un dot gaismu tiem, kas atrodas telpā.
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Sūtīt e-pastu  
Shaitael
Lielrunātājs

Dzimums: Dzimums:Sieviete
Vecums: 32
Pievienojies: 10/02/2007
Ziņojumi: 4360
Cepumi: +93/–26
Atrašanās: The Devils Hall of Fame

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 05:08   Atbildēt ar citātu

Man ir vienalga, cik tas ir liels, jo man vietas pietiek grin
Lielumam nav sakara ar rašanās cēloni. Es tev piekrītu par ciklisko Visumu, tā arī man liekas, bet ja arī tas sprāgst cik uziet jau nez cik sen, tad vai bija pirmais sprādziens, un no kā tad vispirms radās kam pirmo reizi sprāgt?
Te ir runa tikai par ticību, jo neviens to nezin, pēc zinātnes viedokļa skatoties. Visi var tikai iztēloties. Redzamais Visuma apgabals, metagalaktika ir novērojams kā plakans, tātad Visumam vajadzētu palēnām zaudēt izplešanās ātrumu un apstāties, bet tā kā redzamā daļa var būt ar pietiekami mazu izliekumu, lai to nepamanītu, un tomēr būt izliekta, tad Visumam jāsaraujas, bet to neviens vēl nezin, tikai negatīvi liekta tā laikam gan nav. Tā ir zinātne. Bet vēl ir tāda zinātnes nozare kā statistika. Un tā saka, ka 90% Nobela prēmijas laureātu tic Dieviņam vai visuma saprātam. kā arī tā saka, ka iespējamība Visumam nesaspiesties atkal un vispār naiziet pa nullēm anihilācijā LS laikā ir pielīdzināma 0,000000000000...0štrunts varbūtībai. Tas laikam 20lpp aizņēma, tās nulles. Mums baigi paveicās ... grin
Vai arī nepaveicās, jo pasaulē nāca Materiālisti. Zinātne jau tagad balansē uz ezotērikas robežas, tā pierāda senzināmus faktus, dažas nozares pavisma atklāti flirtē ar mistiku, piem sinerģētika un torsionu teorijas, cilvēki aizvien vairāk pievēršas ezotērikai un reliģijai, lai gan vajadzētu jau zinātnei, palasi statistiku, un tad brēc, tu esi no izmirstošas cilts. Un paldies Dieviņam, ka tā grin

Touch my body, crush my soul, love!
Little girl wanna stay so high, reach down and touch the sky.
Steelheart
Atgriezties augšā
Apskatīt lietotāja profilu Sūtīt privātu ziņojumu Apmeklēt ziņotāja mājaslapu  
Grim
Lielrunātājs

Vecums: 28
Pievienojies: 27/04/2006
Ziņojumi: 1623
Cepumi: +60/–12
Atrašanās: Tev aiz muguras ar izkapti

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 08:54   Atbildēt ar citātu

A cik sen bija tas, kas visumu radīja? Un kā tas vispār radās? Man vieglāk noticēt, ka vienmēr bija random masa, nevis, ka vienmēr bija kaut kāds saprāts.

Sinerģētika un tā skaistākā torsionu teoriju daļa ir pseidofizika. Tas, ka daži mistiķi sevi dēvē par zinātniekiem viņus par tādiem nepadara, ja reiz zinātniskā metode tiem ir sveša.

Tu savukārt varētu palasīt statistiku par reliģiju un ateisma izplatību - pēdējais jau ilgstoši plešas platumā. Arī visāda māņticība vismaz ilgtermiņā ir gājusi mazumā un cerams, ka tā arī turpinās. Mana cilts neizmirst - tā joprojām ir smagā skaitliskā pārsvarā un skatās uz tavējo kā uz aborigēniem, kurus vajadzētu vest pie prāta, tik nav īsti skaidrs kā lai to izdara Laughing

dmd
Dižrunātājs

Vecums: 33
Pievienojies: 06/05/2006
Ziņojumi: 5715
Cepumi: +74/–7
Atrašanās: Liepāja

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 09:32   Atbildēt ar citātu

atbildes:
ir novērota korelacija starp gēnu neatceroskādutur un reliģiju. ir zināms pamats uzskatīt, ka religija ir iedzimta (šeit es runāju par reliģiju vispārīgākā mērogā)

dieva, spēka, whatever whatever klātbūtnes sajūtu ir iespējams radīt mākslīgi, ar medicīnu, vai neinvazīvi ar elektomagnētisko starojumu (ja ir interese, vēlāk varu pameklēt linkus un rakstus)

cilvēki medicīnai tic tāpēc, ka tā darbojas. un darbojas tik ļoti, ka ir cilvēki, kas uzņemas atbildību par rezultātu (ārsti ir atbildīgi par savām darbībām, atšķirībā no ezotēriķiem)

tāpatās arī zemapziņa nav tikai ezotēriķu lauciņš. zinatniski to pēta mācība, ko sauc par psiholoģiju un es diezgan neezotēriski varu izskaidrot daudza tava izvēles, kamēr tu nevarēsi ezotēriski izskaidrot nevienu manu. respektīvi izskaidrot, kāpēc man patīk tas vai patīk šitas, vai kapēc es daru tā un ne citādi. ja vēlies varam veikt eksperimentu Smile

fakts, ka zinātne balansē uz ezotērikas robežas gan ir tiesa, bet tu jau mani neklausīji un atkal pieminēji torsionus. man diezgan mistiska un nepamatota, piemēram liekas stīgu teorija, kurais apakšā ir visai vaļīgi domu eksperimenti un aiz ausīm pievilkta matemātika. es gan nezinu, vai tu esi par tādu dzirdējusi.

atvainojos par vājas kvalitātes ierakstu, bet esmu tiko pamodies.

mORGS
Vecais izvirtulis

Pievienojies: 07/04/2006
Ziņojumi: 7167
Cepumi: +38/–5
Atrašanās: Drūmmežs

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 10:40   Atbildēt ar citātu

Citāts:
Principā, Lielā sprādziena teorija nekur nerunā pretī arī daudzām ezoteriskajām mācībām.

Sāksim ar to ka Lielais sprādziens var tikt apšaubīts! Tā ir tikai teorīja un un pilnvērtīgi šo ekspermentu cilvēks vēl atkārtot nevar! Var iet dažādus aplinkus ceļus, sagādāt netiešus pierādījumus, taču ja pierādījums ir netieša - vai ir garantīja ka tas attiecas tieši uz šo faktu?
Tāpat laika paradoksi, kad laikā notiek izmaiņas ne pēc Enšteina teorijas. Vai tie maina Relatīvitātes metra etalonu - Gaismas ātrumu, kurši ir pieņemts ? Nelaime ir tā ka zinātne ar vienbiežāk jauc atsevišķu, kaut arī gudru vai pat ģeniālu , zinātnieku hipotēzes= personīgo viedokli ar neapstrīdāmiem faktiem. Sen vairs teorijas nebalsta uz faktu materiālu, bet drīzāk jau otrādi. Reklāmas industrija apēdusi "nulita in verba" garu. grin

Un tumsā aizeju,
Vien tumsa zin,
Kur manas pēdas ved...
Atgriezties augšā
dmd
Dižrunātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 10:46   Atbildēt ar citātu

var tikt un pat tiek! tikai pagaidām lielā sprādziena modelis ir visparliecinošākais, tāpec pie ta arī turās. turklāt tas labi izskaidro to, kāpēc visums izplešans, ko savukart novero eksperimentāli.

gaismas ātrums nav gluži pieņemts. tas ir izmērīts un aprēķināts.
ēmm, ka tieši notiek izmaiņas ne pēc einšteina laika (kurš apgalvoja, ka laiks katram ir savs un nav vienota laika)? ka es varu to parbaudīt, izmēģināt?

mORGS
Vecais izvirtulis

Pievienojies: 07/04/2006
Ziņojumi: 7167
Cepumi: +38/–5
Atrašanās: Drūmmežs

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 11:03   Atbildēt ar citātu

Izmērīts un aprēķināts tieši vakumā?labi mūsdienu kosmiskā tehnika principā uz to ir spējīga. Kaut arī - vai eksperments bija "tīrs"? Zemes un Saules masas klātbūtne izliec apkārtējo pasaules telpu, pašas iekārtas masu varētu neņemt vērā. Un kāpēc 2 precīzi mērījumi nekad nav sakrituši, bet ir tikai "ļoti tuvi" ?
Par tām izmaiņām laikā kurus fiksēja, pameklēšu. Viens gadījums bija spēcīga magnētiskā lauka ietekmē otrs vispār tāda "paranormāla faktora" kā cilvēka gribasspēks un tāpēc to nepārāk cewntās popularizētLīdzīgi kā Cjan Kaņdžena pētījumus (Доктор Цзян Каньчжэн), kurus uzskatīja par neērtiem, jo viņš pierādīja ka DNS ir tikai "kasete, kurā genoms ierakstīts", bet pats genoms ir elektromagnētiskas dabas.

Piemēram šeit: http://jiang.ru/en/index.shtml (Teksts piejams arī angliski.) un šeit: http://jiang.ru/ru/pat/index.shtml

Un tumsā aizeju,
Vien tumsa zin,
Kur manas pēdas ved...
Atgriezties augšā
dmd
Dižrunātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 11:34   Atbildēt ar citātu

kurā gadā sabruka psrs?

mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 11:45   Atbildēt ar citātu

Citāts:
Sāksim ar to ka Lielais sprādziens var tikt apšaubīts!

Apšaubīts var tikt pilnīgi viss, taču - vai vienmēr ir nopietns iemesls to darīt? Pat tad, ja Visumu būtu radījis Jahve atbilstoši Bībelē aprakstītajam - atmetot vienīgi sešu dienu "termiņu", kas ir vienkārši absurds vai simbolisks -, fiziski šis radīšanas akts tik un tā būtu varējis izpausties kā Lielais sprādziens.

Divi precīzi mērījumi nekad nebūs identiski kaut vai pašas ierīces inherentās kļūdas dēļ, kura katrā gadījumā mazliet atšķiras. Tieši šī iemesla dēļ zinātnes robežās jau sen ir pieņemts un tiek izmantots eksperimenta pieļaujamās kļūdas vērtības jēdziens.

subgrade
Lielrunātājs

Pievienojies: 23/05/2006
Ziņojumi: 2851
Cepumi: +30/–1
Atrašanās: iekšā

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 11:54   Atbildēt ar citātu

dmd uzrakstīja:
kurā gadā sabruka psrs?

1991. gada decembrī Laughing

Nu protams, šitādu bildīti jau nu tiešām nav grūti uzzīmēt.

mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 11:55   Atbildēt ar citātu

1992. gada oktobris, patiesi, šajā kontekstā izskatās nedaudz savādi.

Pēdējo reizi mindbound rediģējis Ce 06 Dec, 2007 11:56; kopsummā mainīts 1 reizi
Atgriezties augšā
dmd
Dižrunātājs

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 11:55   Atbildēt ar citātu

jā, un vajag biki piedomat, lai neierakstītu 92. gada oktobri Smile

subgrade
Lielrunātājs

Pievienojies: 23/05/2006
Ziņojumi: 2851
Cepumi: +30/–1
Atrašanās: iekšā

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 12:03   Atbildēt ar citātu

Bet par tēmu runājot - es tā arī nesapratu, ko Shaitael īsti gribēja pateikt/panākt? Skaidrs ir tikai tas, ka
Citāts:
Es vēlos, lai norimst strīdi.

šādā veidā noteikti neizdosies grin

Ja atbild uz tēmas virsrakstā uzdoto jautājumu - domāju, ka ļoti daudzu apstākļu komplekss, kurā svarīgu vietu ieņem audzināšana, izglītība utt.

Kas attiecas uz materiālā zinātne vs. ezotērika, neredzu principiālas pretrunas. Zinātne, ciktāl tas attiecas uz grūti pārbaudāmām/pagaidām nepārbaudītām hipotēzēm, jau neapgalvo, ka tā ir patiesība, tikai pieņem to kā dotā brīdī ticamāko versiju - līdz brīdim, kad tā tiek neapgāžami pierādīta vai apgāzta.

Vai tas, ka kādam, lai ticētu, ir nepieciešams vairāk pierādījumu neklā citam, ir kas slikts?

mindbound
Kārtībnieks

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 12:08   Atbildēt ar citātu

Citāts:
Kas attiecas uz materiālā zinātne vs. ezotērika, neredzu principiālas pretrunas.

Par to arī ir runa. Un, ne jau ezoterikas vai racionālās zinātnes pozīciju aizstāvji kopumā ir tie, kuri, iespējams, kļūdās vissmagāk, un nodara kopējai tolerancei un sapratnei vislielāko ļaunumu, bet tie - no abām pusēm -, kuri uzskata, ka abu disciplīnu postulētie viedokļi ir nesavienojami un viens otru jelkurā gadījumā izslēdzoši, tādējādi nepārtraukti turpinot šo, manuprāt, bezjēdzīgo <i>svēto karu</i>.
Atgriezties augšā
Darkheart
Radītājs

Vecums: 35
Pievienojies: 05/01/2006
Ziņojumi: 6779
Cepumi: +48/–6
Atrašanās: Rīga

PaziņojumsZiņots: Ce 06 Dec, 2007 12:34   Šim ierakstam ir 1 vērtējumi Atbildēt ar citātu

Varbūt mēs jau būtu daudz vairāk atklājuši, ja abas karojošās puses spētu konstruktīvi sadarboties.
Atgriezties augšā
<< Iepriekšējā tēma Parādīt paziņojumus no iepriekšējā:    Nākamā tēma >>
Iesniegt jaunu tēmu    Atbildēt uz tēmu    Sākums -> Forums -> Mistika Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas
Aiziet uz lapu Iepriekšējā  1, 2, 3, 4, 5  Nākamā
2 no 5 lapām

Pārlekt uz:  
Tu nevari pievienot jaunus tematus šim forumam
Tu nevari atbildēt uz tematiem šajā forumā
Tu nevari mainīt paziņojumus šajā forumā
Tu nevari dzēst paziņojumus šajā forumā
Tu nevari balsot aptaujās šajā forumā

© ankh.lv 2006-2017