Ankh Tumšās kultūras portāls
 Sākums   Forums   Raksti   Galerijas   Kalendārs   BUJ   Meklēt 
Skatīt privātās ziņasPieslēgties, lai pārbaudītu privātās ziņas   ReģistrētiesReģistrēties   Pieslēgties ar savu lietotājvārduPieslēgšanās
Atskats par Baltic Bizarre Fest 2011 28., 29. janvārī Nabaklab

Izvēlne
Albumu recenzijas
Pasākumu atskati
Intervijas
Mistika un maģija
Daiļdarbi
  Dzeja
  Proza
Dažādi
 
 
Autors Raksts
Edyte
Kārtībnieks


Pievienojies: 12/02/2008
Raksti: 10
Komentāri: 0
Atrašanās: Ogre, Rīga, visur
Ziņots: Pm 07 Feb, 2011 01:20

Atskats par Baltic Bizarre Fest 2011 28., 29. janvārī Nabaklab
Autorība: Edy. (P3team) , iekavās – Daktera Scārona komentāri

1. diena
Viss sākas ar saprotamu novēlošanos, jo nav ko sākt rībināt, kamēr nav saradusies publika, kas gatava uzklausīt. Cilvēki savācās, bet kā jau tas ierasts šajos laikos, ne pārāk daudz, bet nu vismaz vērā ņemams skaits, lai sāktu koncertu.
Mazajā zālē sāk Dj Deathperado un liek mūziku uz goda un atbilstoši paredzētajam, tajā pašā laikā necenšoties sevis piedāvātu sagrozīt līdz skaļumam, kas pārspēj grupu uzstāšanos. Tā pāris stundas, kamēr viņu nomaina Dj Sinister.
Lielajā zālē viss notiek pēc plāna un pirmie sāk DISEIM. Un novālē ne pa jokam! Viss skan kā nākas un ar Ginta gādību pie skaņu pogām skan ne sliktāk kā jebkur citur, kur ir gana jaudīga aparatūra un prasmīgs tās pārvaldītājs. Noslēdz ar iepriecinājumu visiem pilnā debijas albuma gaidītājiem - jaunu kompozīciju, kas ir tehniskāka kā pārējās, bet joprojām old school death metal ar DISEIM raksturīgo ļaunīgo skanējumu.
DISEIM seko pirmie viesi - igauņu Unholy Fables. Cienījams progressive death/black bez liekām ārišķībām, tomēr ar pārdomātu un saskaņotu vizuālo un muzikālo tēlu. Tiem, kas iepriekš bija klausījušies ierakstā, varbūt par maz bija eksperimentālisma un inovatīvisma, bet toties nekur nebija pazudis kvalitatīvais izpildījums, kas neatstāja klausīt gribētājus vīlušos.
Trelleborg attaisno visu solīto un ir nudien jautra hummpa, nu patiesi, kaut vai var laisties trakulīgā dejā ar slāvu tautas dejas elementiem. Garlaicīgi nav un sajūtas pozitīvas. Kas vēl patīkamāk - labā izpildījumā. Ir gan epic, ir gan folk, bet nav itin nekāda muļķīga ultranacionālisma. Atsevišķi komplimenti akordeonistei, kas akordeonu pārvaldīja ar tādu prasmi, ka tas ne vien piešķīra skanējumam savdabību, bet pilnībā aizstāja sintezatoru un vēl vienu ģitāru kopā ņemtus.
Arcane Grail diemžēl ir ieradušies bez sieviešu vokāla (dzīvojas pa Vāciju), kas viņu uzstāšanos padara mazāk interesantu kā ierakstā, bet viss pārējais ir līmenī, kas pašsaprotami, jo grupa nav nemaz tik jauna. Katrs dalībnieks zina, kas jādara, zina, kā tam visam jāskan kopā, rezultātā - ir gan sympho black, gan nenoliedzami elementi no doom.
Noslēdz Ceremonial Perfection, kas būtu uzskatāmi par šīvakara headlaineriem - jo viņi ir tie, kam par godu šī igauņu/krievu tūre un kuriem nule kā iznācis sprauns un sasodīti izdevies debijas albums. Lūk, kā vajag jaunību pavadīt - puikām vidējais vecumi ij vēl ne 20, bet vālē nopietni un ar attieksmi! Daudzām pieredzējušām grupām būtu ko pamācīties – ir labs tehniskais līmenis, neticams sparīgums un aizraujoši dzīvs sniegums. Nost ar snobiskumu, ka tie takš puikas - skatieties, klausieties un izbaudiet.
Beigās Ceremonial Perfection, Arcane Grail un Trelleborg dalībnieki vienojas kopīgā kompozīcijā, kas pamatīgi samulsina un sajūsmina, kādu aizkavējušos apmeklētāju, kurš tikai tagad ieradies un ņemas mošot pa trijiem neskatoties uz gana cienījamo vecumu un iereibumu. Kompozīcijai, kā jau tādam dalībnieku skaitam pienāktos, piemīt triju grupu un bigbenda spēks, kas nobeidz koncertu tā, ka Lielā zāle norīb vien!
Vakaru noslēdz un rītu un pirmos transportus palīdz sagaidīt Dj Sinisters, kurš gatavs spēlēt, kamēr viņu nones un, ja publikā nevienam vairs kājas netur lai dejotu, viņš dejos pats!

2. diena
Nākamā dienā nelaimīgā kārtā sākas ar vēl lielāku nokavēšanos, jo publika jau savākusies, bet kluba kasiere uzrodas novēloti un arī lietuvieši no garā ceļa paguruši un aizķērušies.
Kamēr vēl klapatas ar kasieri - eleganti sāk dīdžejot Dj Zebra, nesanāk daudz izbaudīt, bet viņa radītais post kosmoss ierauj kolīdz sāc klausīties.
Kad nu beidzot visi savākušies, ņipri sāk grabināties lietuviešu supergrupa Pērgale - un vilties neliek. Ar priekš Latvijas nīgruma ņipru dienvidniecisku siltumu tie ierauj klausītājus victorious psycho black rock ar veselīgu devu melnā humora un miksli starp dzīvesprieku pret tumšo un gaišo. Kāds īd, ka nekas īpašs, bet citi vietējie īgņas pēc lietuviešu uzstāšanās gatavi pirkt kaut vai Pērgale atvestos kreklus, jo albums aizpiņķerējies kur citur. (Gribētos drusku vīrus nosaukt par alkoholl’N’roll, jo krietnā deva humora, saspēle un atdeve uz skatuves viņiem ir lieliska, par lietuviešu sensāciju dēvētā grupa spēj aizraut, ja vien klausītājs nav aizvērts kaut kam tādam. Lieki piebilst, ka sastāvā sevi jau pierādījušu grupu – Argharus, Obtest, Andaja dalībnieki. Kas iekrita acīs, ja sākumā likās, ka tā ir sava veida nacionālsociālisma propoganda, dēļ roku apsējiem, baltajiem krekliem un štrumbantēm, tad jo tālāk, jo vairāk pārliecība, ka tas ir viens varens joks, īpaši dziesma, kas veltīta vāciešiem, ar fīrera parodēšanu.)
Lai dzīve neliktos par gaišu, Frailty klausītājus norauj drūmākajā pazemē. Izvazā pa tumšiem, vientuļiem purviem ar mītiskiem ļaunajiem gariem, parauj zem ūdens un apglabā nolādētās velvēs. Ar visām sastāva peripetijām, kvalitāte necieš un jaunais (atkal) ģitārists tur līdzi godam. Emocijas sit augstu vilni un ticība tumsai ir atjaunota.
Plašākā vientulības un izmisuma izpētē aizved festivāla gaidītākie viesi Fen. Skan vēl skarbāk un vientulīgāk kā ierakstā un visiem ir skaidrs, ka ausīs un acu priekšā ir labi pazīstamais atmosperic black mikslis ar post-rock, Fen nav skopi un spēlē ilgi. Žanriskā kontekstā atgādina vietām Agalloch un/vai October Falls, Soulfallen, bet tik un tā saglabā nesajaucamu individualitāti. Skaudri izmisīgu vientulību skarba vēja skrāpētā aukstā klajumā. (Iespējams, drusku par garu, bet šī mūzika dzīvajā skan iespaidīgāk, kā atskaņotājā. Īpaši gribētos izcelt trijvokālus – bassists, taustiņnieks pa brīdim ko piedziedāja klāt. Ļoti labi izskatījās Vj Plan projekcijas šiem fonā. Šaubu nav, jau pavisam tepat gaidāmais Fen albums „Epoch” cienītājiem būs topā kādu brīdi noteikti. Uzteicami, ka grupa nav snobi vai sevī iemīlējušies briti, kā gribējās domāt pirms viņu satikšanas, viņi ir atvērti briti, kam patīk tas, ko viņi spēlē.)
9horizon skaņošana no Ginta rokām pāriet Olivera rokās un skaņošana sākas no augšas. Publika sūdzas par ausu bojāšanu un dabūjusi vakara pamatēdienu pamazām taisās uz mājām. 9horizon nelielajam klausītāju lokam nodemonstrē labi sniegtu sludge/drone miksli, no sākotnēja sludge arvien vairāk tiecoties drone un post-metal virzienā un atsakoties no liekiem iestarpinājumiem starp kompozīcijām uzstāšanos pāsvērš vienotā skaņdarbā. (Ja kas, 9H sastāvā ir viens Tesa dalībnieks, jaunais skanējums ir krietni gājis labumā, kvalitatīvs muzons!)
Mazajā zālē jau sen kā Dj Zebru nomainījis Dj Kra un Dj Rutas tandēms vietām rībinot tā, ka Lielās zāles aizmugurē grupu uzstāšanās jaucās ar Dj darbošanos. Uz projektora Mazajā zālē un pa grupu uzstāšanās starpu Lielajā zālē vizualizē VJ Plan prezentējot Latvijā samērā vēl mazattīstīto vizuālo mākslu video projekciju veidā. Un nudien ir uz ko paskatīties.
Ar visu nokavēšanos pēdējā grupa beidz ap diviem naktī un tad jau apmēram beidz arī Dj un Baltic Bizarre Fest 2011 saucams par aizvadītu.
Visas grupas, dj, vj, skaņotāji, gaismotāji, kluba darbinieki, organizatori strādājuši godam un par to viņiem PALDIES.

Bildes: http://s266.photobucket.com/albums/ii280/apzinasparaziti/BalticBizarreFest2011%20NabaklabRigaLatvia%20Jan28%2029/
(albumi pa grupām labajā pusē)[/u]
Vērtējums: 0.00/10.00 [0]

Autors Komentāri
Šis raksts vēl nav komentēts
 

Visi laiki norādīti GMT + 3 Stundas

Pārlekt uz:  
Tu nevari iesniegt rakstus šajā sadaļā
Tu nevari labot savus rakstus šajā sadaļā
Tu nevari dzēst savus rakstus šajā sadaļā
Tu nevari vērtēt rakstus šajā sadaļā
Tu nevari apstiprināt rakstus šajā sadaļā

Tu nevari komentēt šajā sadaļā
Tu nevari labot savus komentārus šajā sadaļā
Tu nevari dzēst savus komentārus šajā sadaļā
Tu nevari vērtēt šīs sadaļas komentārus© ankh.lv 2006-2018